Czy jesteś jak bambus?

17 kwietnia 2021

Wiele możemy nauczyć się, patrząc na dzieło Bożego stworzenia. Dzisiaj chciałbym porozmawiać z tobą o japońskim bambusie. Ta roślina potrafi wyrosnąć na wysokość ponad 39m. Imponujące, prawda? A jednak przez pierwsze sześć lat jej wzrostu nic nie wychodzi na powierzchnię. W tym czasie rozwijają się głęboko ukryte korzenie bambusa. Dopiero w siódmym roku zaczyna kiełkować. Od tej chwili jego wzrost jest spektakularny – potrafi urosnąć niecały metr dziennie.
Ale co to ma wspólnego z tobą? Słowo Boże mówi nam: „Potrzeba wam wytrwałości, abyście – po wypełnieniu woli Boga – dostąpili spełnienia obietnicy” (List do Hebrajczyków 10,36).

Tajemnicą jest wytrwałość. Nawet jeśli wydaje ci się, że stoisz w miejscu, bo twój wzrost nie jest widoczny, nie poddawaj się, nie przestawaj próbować. To czas rozwijania się twoich „korzeni”. Rozwija się twoja relacja z Bogiem i zaufanie do Niego.

Nawet jeśli jeszcze nic nie wyrasta z ziemi, możesz być pewien, że Bóg widzi twoje wysiłki, twoją wytrwałość i działa dla twojego dobra! Przez wiarę i wytrwałość otrzymasz dziedzictwo, które zostało ci obiecane.
Pomódlmy się: „Panie, to Ty mnie kształtujesz i przygotowujesz, z wielką cierpliwością i miłością. Nawet jeśli jeszcze nie widzę owocu tego, co sieję, wierzę, że pewnego dnia to się stanie! Wiem, że mi pomagasz. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...