Czy jesteś jak bambus?

5 kwietnia 2018

Wiele możemy nauczyć się patrząc na dzieło Bożego stworzenia. Dzisiaj chciałbym porozmawiać z tobą o japońskim bambusie. Ta roślina potrafi wyrosnąć na wysokość ponad 39 m. Imponujące, prawda?  

A jednak, przez pierwsze sześć lat jej wzrostu nic nie wychodzi na powierzchnię. W tym czasie rozwijają się głęboko ukryte korzenie bambusa. Dopiero w siódmym roku zaczyna kiełkować! Od tej chwili jego wzrost jest spektakularny ... potrafi uróść niecały metr dziennie. Ale co to ma wspólnego z tobą? Słowo Boże mówi nam, "Potrzeba wam wytrwałości, abyście - po wypełnieniu woli Boga - dostąpili spełnienia obietnicy". - Hebrajczyków 10,36  

Tajemnicą jest wytrwałość. Nawet jeśli wydaje ci się, że stoisz w miejscu, bo twój wzrost nie jest widoczny, nie poddawaj się ... nie przestawaj próbować! To czas pogłębiania się twoich „korzeni”. Rozwija się twoja relacja z Bogiem i zaufanie do Niego.  

Nawet jeśli jeszcze nic nie wyrasta z ziemi, możesz być pewien, że Bóg widzi twoje wysiłki, twoją wytrwałość i działa dla twojego dobra! Przez wiarę i wytrwałość otrzymasz dziedzictwo, które zostało tobie obiecane.  

Pomódlmy się: "Panie, to Ty mnie kształtujesz i przygotowujesz, z wielką cierpliwością i miłością. Nawet jeśli jeszcze nie widzę owocu tego co sieję, wierzę, że pewnego dnia to się stanie! Wiem, że mi w tym pomagasz... W imieniu Jezusa, amen."  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...