Czy jesteś zestresowany?

9 maja 2020

W tym tygodniu chciałbym porozmawiać o stresie i jego wpływie na nasze duchowe życie, ale też na życie rodzinne i zawodowe. Inspiracje pochodzą z książki Joyce Meyer „Overload” (Przeciążenie).

Jedna z czytelniczek napisała: „Nie radzę sobie ze stresem – kiedy przychodzi jakaś trudna sytuacja, bardzo się denerwuję i potrafię być okropna dla wszystkich dokoła”. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek. Prowadzenie domu, ważne sprawy zawodowe czy nawet presja w służbie dla Boga potrafią nas przytłoczyć. Stres rozbija nas nie tylko fizycznie i emocjonalnie, ale również duchowo, ponieważ atakuje nasz wewnętrzny pokój i radość. Stres jest jak złodziej, który nas okrada ze zdrowia, pokoju, odpoczynku, relacji, śmiechu. Jest niebezpiecznym narzędziem, którego wróg używa, by uniemożliwić nam cieszenie się pełnią życia, jaką chce nam dać Jezus dzięki swojej śmierci i zmartwychwstaniu.

Jaka jest twoja sytuacja? Żyjesz pod presją? Jesteś zestresowany? Chciałbym dodać ci otuchy: stres, z którym się zmagasz nie oznacza, że z tobą jest coś nie w porządku. Oznacza, że jesteś człowiekiem.

Ale mam też dla ciebie dobrą wiadomość: nie musisz żyć tak, jak reszta świata. Jako wierzący człowiek możesz polegać na Bożych obietnicach, ufając, że On realizuje w tobie i poprzez ciebie swój nadzwyczajny plan!
W Biblii czytamy: „Dasz mi raczej poznać drogę życia, pełną rozkosz Twojej obecności i rozkosz u Twojego boku – na zawsze” (Księga Psalmów 16,11).
Bóg ma dla ciebie przygotowane życie w obfitości! Życie i radość możesz znaleźć w Jego obecności!

Niech Bóg cię błogosławi i wypełnia, kiedy przebywasz teraz w Jego obecności!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...