Czy ktoś zrobił dla ciebie więcej?

12 sierpnia 2022

Jezus jest kimś więcej niż tylko twoim Zbawicielem i Królem, jest kimś, na kim zawsze możesz polegać i do którego możesz się zwrócić w niespokojnych czasach.
Co najbardziej lubisz w przyjaźni z Jezusem?

On ma cechy, które powinien posiadać najlepszy przyjaciel – umie słuchać, akceptuje cię i zawsze będzie u twego boku. Co więcej, dokonał czegoś, czego nikt inny dla nas nie zrobił – umarł, byśmy mogli żyć. Żyć wiecznie. Nie wiem, co stało się z więźniem ocalonym od śmierci głodowej przez Maksymiliana Kolbego. Czy tylko ocalił swoje dotychczasowe życie, czy uchwycił się Boga, dzięki któremu mógł przetrwać straszne warunki obozu koncentracyjnego, i żyje wiecznie… Jezus powiedział do uczniów: „Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich” (J 15,13).
I to właśnie zrobił. Nawet kiedy nie byliśmy jeszcze Jego przyjaciółmi – a wręcz przeciwnie – On umarł za ciebie i za mnie.

Czytamy:
„Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego, prędzej za dobrego ktoś gotów jest umrzeć. Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł” (Rz 5,7-8).
Pozwól, by te słowa zapadły głęboko w twoje serce, bo są one zdumiewające.
Dla Niego nie było zbyt wielkiego poświęcenia, na jakie mógłby się zdobyć! Takiego masz przyjaciela w Jezusie!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...