Czy można zarazić zachwytem?

27 września 2022

Co cię zachwyca? Co wywołuje w tobie podziw i wdzięczność?
Przypominam sobie pewnych misjonarzy, którzy mieszkali przez wiele lat w Ukrainie, w Kijowie. Kiedy wczesną wiosną wyszli na spacer, Rosemary dostrzegła maleńki żółty kwiatuszek, przebijający się pomiędzy betonowymi płytami ku górze. Oczarowana cieszyła się jego kolorem i tym, że dał radę pomimo niesprzyjających warunków. Lubimy dzielić się z innymi naszym zachwytem, prawda? Nie możemy się doczekać, by pokazać lub opowiedzieć komuś, co widzieliśmy i jak piękne to było.

Pamiętam, jakie podekscytowanie nas ogarniało, kiedy prowadziliśmy nasze małe dzieci ścieżką przez las, a na jej końcu rozciągał się przepiękny widok na szerokie, otwarte morze. „Jeszcze kilka minut, jeszcze parę metrów i zobaczą widok, którego nie zapomną do końca życia”, cieszyliśmy się. Choć bywało i tak, że spacerując przepiękną doliną tatrzańską, dzieci zamiast podziwiać majestatyczne góry, marzyły tylko, by przejechać się dorożką czy pójść na lody.
Jak przekazujesz swój zachwyt Bogiem, Jezusem, swoim pociechom?

Paul Tripp napisał coś bardzo ważnego: „Zostaliście, rodzice, powołani do czegoś, co jest znacznie głębsze niż bycie stróżem prawa, egzekutorem przepisów i wykonawcą kary. Macie sprawować swój autorytet w taki sposób, aby dać waszym dzieciom możliwość ujrzenia niesamowitej obecności, mocy i autorytetu, i łaski Boga. Kiedy wasze dzieci zachwycą się chwałą Boga, będą w pełni wyposażone do sięgnięcia po Jego łaskę i poddanie się Jego woli”.

„Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały, a wielkość Jego jest niezgłębiona. Pokolenie pokoleniu głosi dzieła Twoje, opowiada o potędze Twojej. Głosić będą wspaniałą chwałę majestatu Twego i cudowne sprawy Twoje” (Ps 145, 3-5). Zachwyt jest zaraźliwy. Zachwyt porusza i otwiera serca. Budzi wdzięczność. Pozwól Bogu, by cię zachwycił, i przekaż ten zachwyt dalej. Swoim dzieciom, przyjaciołom, znajomym, krewnym. To nie pozwoli ci zgorzknieć, smucić się i użalać nad sobą.

Zachwyć się dzisiaj Panem!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...