Czy najlepsze jest rzeczywiście dla ciebie?

24 listopada 2019

Wyobraź sobie, że zostałeś zaproszony na wesele. Przyjęcie trwa już w najlepsze, kiedy kończy się wino. Ostatecznie gościom podano go więcej. Ale... Niespodzianka: wino jest o wiele lepsze od tego serwowanego na początku przyjęcia! Pierwszorzędną jakość tego napoju można było zauważyć natychmiast, choć o tej porze tańsze wino zupełnie by wystarczyło. Czy coś ci to przypomina? Oczywiście, wesele w Kanie Galilejskiej! (Historię możesz przeczytać w Ewangelii Jana 2,1-11). Kiedy Bóg pragnie błogosławić swoje dzieci, nie robi tego połowicznie. Nie ogranicza swojej hojności, co potwierdza Biblia: „(...) Pan nie odmawia dobra tym, którzy żyją w czystości” (Psalm 84,12).

Zauważyłeś, że jeśli żyjesz w czystości, uczciwości, Bóg nie odmówi ci niczego dobrego? Wszystko, o co Go poprosisz, spełni (Ewangelia Jana 14,13). Wyobraź więc sobie przez chwilę, że jesteś z Nim w niebie. Możesz korzystać z całego Jego bogactwa. Innymi słowy: masz to, co najlepsze! Tak, w niebie wszystko będzie najwyższej jakości, doskonałe, a ty będziesz mógł rozkoszować się tym wszystkim. Ponieważ On kocha cię nieskończenie, chce dać ci to, co ma najlepszego:
- będziesz cieszył się Jego pełnym zainteresowaniem;
- będziesz odnajdywał Jego miłość w każdym daniu, w każdym kęsie;
- będziesz delektował się Jego towarzystwem, rozkoszował wspaniałymi rozmowami z Nim.

Czy wiesz, że część nieba jest już teraz dostępna dla ciebie? Tak, dzisiaj Bóg zaprasza cię, byś zakosztował Jego obfitości i usiadł przy Jego stole. On jest uważny i szybki w zaspokajaniu głodu i pragnienia Jego obecności. Słuchaj, co ma ci do powiedzenia... Wszystko, co Bóg mówi, jest dobre dla twojego ducha, duszy i ciała. Bon appétit przy stole Króla Królów!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...