Czy potrafisz zmierzyć siłę Jego miłości?

27 kwietnia 2020

Bóg jest niezwykły, pełen energii i przepełniony miłością do ciebie. Miłością z nieba, ponadnaturalną miłością! „Połóż mnie jak pieczęć na swoim sercu, jak pieczęć na swoim ramieniu. Miłość bowiem jest mocna jak śmierć. (...) Wielkie wody nie ugaszą miłości ani strumienie jej nie zaleją. Jeśli ktoś chciałby oddać za miłość wszystko, co posiada, czy będą go mieli w pogardzie?” (Pieśni nad Pieśniami Salomona 8, 6-7).

Wszystkie wody tej ziemi nie mogą zalać tej miłości. Ona nie ma konkurencji, nic z nią nie może się równać. To miłość nieskończona, niesamowita, powstająca z mocą i siłą jak słońce. Miłość, która podchodzi do drzwi twojego serca z całą łagodnością i witalnością, a przechodząc przez próg, zalewa całe twoje wnętrze. Czy można znaleźć większą miłość? Jak pisze apostoł Jan: „Sami zobaczcie, jak wielką, pełną ofiary miłością obdarzył nas Ojciec” (1 List Jana 3,1).
Jest tak ogromna, że cały wszechświat nie może jej pomieścić. W słowniku brakuje słów, by ją opisać. Jest jednocześnie słodka i potężna. Otacza cię i wypełnia.

Ach, czy istnieje miłość cudowniejsza niż miłość Pana? Zachęcam do posłuchania pięknej pieśni o miłości: „Set My Love As a Seal” (Połóż moją miłość jak pieczęć) w wykonaniu Steve'a Swansona i Joann McFatter.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...