Czy przechodzisz przez próby i doświadczenia?

15 października 2021

Wiara: to tam czekają na nas Boże cuda. Kiedy wchodzimy w nowy wymiar... wymiar tego, co jest możliwe tylko dla Niego. Bóg działa właśnie w tym wymiarze. To na tej drodze dzieją się cudowne rzeczy.
Przypominasz sobie człowieka, którego syn był opętany, a który tak powiedział do Jezusa, „Panie, wierzę! Zaradź mojemu niedowiarstwu!” (Ew. Marka 9,24)
Kiedy Jezus wydał polecenie demonowi by wyszedł z chłopca, mogłoby się wydawać, że nic się nie poprawiło. Wręcz było jeszcze gorzej. Czytamy w Biblii, że „chłopiec wyglądał jak martwy”. Ci, którzy się temu przyglądali musieli pomyśleć, że sytuacja dramatycznie się pogorszyła... a jednak nie! Pod koniec tej historii czytamy, „Jezus tymczasem ujął go za rękę i podniósł - a on wstał”. (Marek 9,25-27)
Kiedy Jezus działa, sprawy ulegają zakłóceniu, wstrząsowi. Może twoje życie jest poddawane teraz takim wstrząsom, próbom? Chcę ci dodać otuchy, nie bój się... ale złóż swoje lęki, brak wiary, trudności z zaufaniem w Boże ręce. W ręce Tego, który cię nie potępi... ale przyjmie z radością. Tego, który się od ciebie nie odwróci, ale otoczy cię swoimi pełnymi miłości ramionami.

Chciałbym się o ciebie pomodlić... „Boże, ty widzisz w jakiej sytuacji jest teraz.
Proszę cię, byś ratował Jego/Jej wiarę! Wlej w niego/nią, Swoje życie. Tchnij życie w to, co jest już martwe; wskrześ jej/jego wiarę i radość. Daj mu/jej wiarę, która przenosi góry i ponadnaturalne siły by zmierzył się z każdą sytuacją. Modlę się w Twoim cudownym i drogocennym imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...