Czy twoja wiara jest sparaliżowana?

15 czerwca 2018

Wiara jest jak żywy organizm. Może rosnąć ale też i zanikać. By rosła, musi się żywić naszym zaufaniem do Boga i Jego Słowa. Tak więc, nasza wiara może zatrzymać się w rozwoju jeśli pozwolimy by wątpliwości czy brak zaufania do Boga zdominował nasze myślenie.  

By lepiej to zobrazować, załóżmy, że wynająłeś dekoratora wnętrz, ale nie wpuściłeś go do niektórych pokojów. Projektant z pewnością wyremontuje te pokoje, do których ma wstęp, reszta pozostanie w dawnym, sfatygowanym stanie. Nie zostaną, bo nie mogą być zmienione.  

Podobnie jest z Bożym Duchem, który pragnie zmieniać twoje życie, poruszać twoje emocje i serce. Ale wejdzie tylko tam gdzie zastanie otwarte drzwi... Innymi słowy, będzie mógł tchnąć życie, pokój i pewność w te miejsca, do których będzie miał wstęp. Jeśli nie otwarłeś Mu wszystkich drzwi, niektóre dziedziny twojego życia będą wyłączone spod Jego wpływu. Wiara w efekcie będzie tam zablokowana...  

Czy to jest twoja sytuacja dzisiaj? Jeśli tak, chciałbym cię zapewnić... nie wszystko jest stracone. Jak możesz pomoc swojej wierze by znowu mogła rosnąć? Zapraszam cię byś coś razem ze mną wypróbował. Ale uprzedzam... kluczowe jest byś był całkowicie szczery.  

Zadaj Duchowi Świętemu następujące pytanie i pozwól Mu zbadać twoje serce i duszę.... "Duchu Święty, pokaż mi dziedzinę(y) mojego życia, których nie poddałem pod Twoją kontrolę?"  

Zapisz to co usłyszysz i pomódl się tą modlitwą... " Panie, wiem że nie pozwoliłem ci całkowicie panować w tej/tych dziedzinach, co prawiło, że jest we mnie coraz więcej niepokoju, troski. Dzisiaj chciałbym to zmienić. Oddaję ci wszytko, całkowicie i bez reszty. Dziękuję Panie za Twoją miłość i pokój jaki teraz dostałem od ciebie. Dziękuję, że moja wiara znowu może rosnąć. Amen!"  

"Duch Prawdy, którego świat nie może przyjąć bo Go nie widzi ani nie zna; Wy Go znacie, ponieważ trwa przy was i będzie w was."
Jan 14,17  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...