Czy zachowujesz równowagę?

13 stycznia 2020

Chrześcijańskie życie jest jak jazda na rowerze: musisz wiedzieć, jak utrzymać równowagę! Zauważyłeś, że aby utrzymać równowagę na rowerze, musisz poruszać się do przodu? Pomyśl o tym... Księga Kaznodziei zwraca uwagę na to, co ma wpływ na utrzymanie równowagi w życiu. Czytamy w niej takie słowa: „Wszystko ma swój czas. Na każdą sprawę pod niebem przychodzi kiedyś pora” (Księga Kaznodziei 3,1) .
Zatem, jest czas:
- na czytanie Jego Słowa, ale też czas na relaks z dobrą książką czy dobrym filmem;
- na modlitwę, ale też na rozmowę z osobami, które kochasz;
- na udział w nabożeństwie, ale też na wyjazd na wakacje.

Może należysz do tych, którzy uważają, że pobożność jest bardzo ważna i „przydatna do wszystkiego...” (1 List do Tymoteusza 4,8) , i masz rację! Jeśli jednak wpadniemy w skrajność, grożą nam pułapki. Jeśli będziesz zbyt wymagający od siebie czy zbyt legalistyczny, ryzykujesz nie tylko, że będziesz nieszczęśliwy i sfrustrowany, ale przede wszystkim, że oddalisz się od Boga. On jest tym, który „nas obficie zaopatruje we wszystko, co przynosi radość” (1 List do Tymoteusza 6,17) .
Ze swojej relacji z Bogiem możesz nieświadomie uczynić religijny obowiązek, podczas gdy Bóg chce, byśmy przychodzili do Niego z miłości. On pozwala się znaleźć tym, którzy Go szukają z całego serca (Księga Jeremiasza 29,13). Bóg zaprasza cię, byś cieszył się życiem, które On tak hojnie ci daje. Bogu podoba się, kiedy z wdzięcznością używasz darów, które ci dał. Czy jako rodzic byłbyś zadowolony, gdyby twoje dziecko odłożyło na bok prezent od ciebie i zajęło się zadaniem domowym?

Poczułbyś się nieco urażony? Może miałbyś ochotę powiedzieć: „Kochanie, ciesz się prezentem, zadanie domowe może poczekać. Jest czas na wszystko”.
Módl się tak jak król Dawid, szczerym i otwartym sercem: „Ojcze, proszę, wybacz mi te wszystkie sytuacje, kiedy nie umiałem docenić twoich darów. Naucz mnie cieszyć się każdą chwilą, jaką tworzysz. Daj mi mądrość, bym umiał utrzymać równowagę, jakiej potrzebuję do szczęśliwego życia z Tobą i z innymi. W imieniu Jezusa, amen”.
Tak, Bogu podoba się, kiedy Jego dzieci potrafią cieszyć się dobrymi darami od Niego!
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...