Czy znasz moc zachwytu?

10 marca 2021

Zachęcam cię, byś w biegu swojego codziennego życia zatrzymał się, podniósł oczy ku niebu i pomyślał o majestacie miejsca, w którym mieszka Bóg. Potem przyjrzyj się temu, co cię otacza i zwróć uwagę, jak natura współgra z Jego doskonałością, jak odbija Jego piękno i wrażliwość.
Posłuchaj, jakie uwielbienie popłynęło z ust psalmisty, kiedy również pewnego dnia podniósł swój wzrok: „Bóg nadchodzi z Tamanu, Święty przybywa z góry Paran. Jego majestat okryje niebiosa, a psalm ku Jego czci wypełni ziemię. Zapanuje jasność jak od blasku światła, promienie strzelą z Jego rąk, z kryjówki Jego mocy” (Księga Habakuka 3,3-4).

Dobrze jest wiedzieć, jak w zabieganym dniu zatrzymać się i zostać na nowo wypełnionym zachwytem! Odnosi się to do nawet najmniejszych rzeczy, takich jak śpiewanie ptaków, lekki wietrzyk na twojej twarzy, uśmiech dziecka. Życie jest słodsze, kiedy wiemy, jak pozwolić, by ciągle na nowo nas zachwycało. A oto wyzwanie na dzisiaj: celowo przerwij swoje zajęcia i znajdź czas, by poobserwować świat wokół siebie. Weź głęboki oddech, zrób wydech i podziękuj Bogu za tchnienie życia, po czym wróć do swoich zajęć.
Ja zrobię to samo...
Modlę się o ciebie dzisiaj!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...