Czy znasz moc zachwytu?

1 lipca 2018

W biegu swojego codziennego życia, przyjacielu, zachęcam cię byś na chwilę się zatrzymał, podniósł oczy ku niebu i pomyślał o majestacie Bożego miejsca zamieszkania. Potem przyjrzyj się temu co wokół ciebie i zauważ jak ziemia współgra z Jego doskonałością, jak natura odbija Jego piękno i wrażliwość.  

Pewnego dnia, psalmista również podniósł swój wzrok i posłuchaj jakie uwielbienie wypłynęło z jego ust... "Bóg nadchodzi z Tamanu, Święty przybywa z góry Paran. Jego majestat okryje niebiosa, a psalm ku Jego czci wypełni ziemię. Zapanuje jasność jak od blasku światła, promienie strzelą z Jego rąk, z kryjówki Jego mocy". Habakuk 3,3-4  

W zabieganym dniu, dobrze jest wiedziec jak się zatrzymać i zostać na nowo wypełnionym zachwytem, przyjacielu! Dotyczy to nawet najmniejszych rzeczy ... jak śpiewanie ptaków, lekki wietrzyk na twojej twarzy, uśmiech dziecka ... Życie jest słodsze kiedy wiemy jak dać się mu ciągle na nowo zachwycić.  

A oto wyzwanie na dzisiaj: celowo przerwij swoje zajęcia i znajdź czas by poobserwować świat wokół ciebie. Weź głęboki oddech, zrób wydech.. i podziękuj Bogu za tchnienie życia, po czym kontynuuj swoje zadania. Ja zrobię to samo ... modlę się o ciebie dzisiaj!  

Dziękuję, że żyjesz

Powrót do archiwum...