Czym jest praktyczna wiara?

2 sierpnia 2022

Sprawdź dzisiaj, jak to wygląda w twoim życiu. Z pewnością będziesz mieć do tego wiele okazji. Czy zaufasz w sytuacji, kiedy zawalą się twoje plany? Jeśli powierzasz je Bogu, możesz mieć pewność, że nawet gdy pójdą nie po twojej myśli, On będzie nad nimi czuwał.
- Trudno ci uzgodnić sposób spędzania wakacji ze swoim mężem, żoną? Co robisz? Jak o tym rozmawiasz? Chcesz znaleźć rozwiązanie czy będziesz upierać się przy swojej wersji?
- Może ktoś cię skrzywdził, upokorzył czy wyśmiał? Jak na to zareagujesz? Złością, zemstą?
- Bóg mówi do ciebie: „nie ulegaj tej emocji, zaufaj Mi, jestem z tobą”. Ale wiara to nie tylko zaufanie do Boga. To również poddawanie Mu wszystkich wyborów, emocji, pragnień – każdego dnia. Powierz Bogu swoje myśli i uczucia w chwilach trudnych, tak by nie zapanowały nad tobą. Żeby nie żałować później słów, które zostały wypowiedziane, i nie zranić innych.

Za każdym razem, gdy postanawiasz powiedzieć „nie” swoim emocjom i własnemu „ja”, Bogu zaś „tak”, umierasz dla siebie, dla swojej woli, swoich planów, swoich naturalnych odruchów. A wtedy przychodzi moc z góry, przychodzi zwycięstwo.
Śmierć własnego „ja” jest trudna, ale to jedyna droga do tego, by uzyskać pokój i radość.
Módl się o takie nastawienie serca, o taką gotowość i czujność w krytycznych sytuacjach. Módl się o łaskę bycia posłusznym, by twoje pragnienie mogło otworzyć drzwi Bogu, który chce działać w tobie!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...