Czym „przyprawiasz” swoje serce?

5 lutego 2019

W młodości chodziłem do szkoły hotelarskiej. Coś ci jednak wyznam... choć bardzo lubię gotować , to jeszcze bardziej lubię jeść!:) Myślę, że wspólny posiłek z rodziną czy z przyjaciółmi to jedna z największych przyjemności jaką dał nam Bóg. W szkole nauczyłem się jak ważne jest przyprawianie. Faktycznie, jeśli użyjesz niewłaściwych przypraw, możesz zepsuć najlepszy kawałek mięsa czy ryby. Wydaje mi się, że nasze serca są trochę podobne... możemy „przyprawić” je dobrymi lub złymi rzeczami. A te przyprawy nadają naszemu życiu konkretnego smaku. Karmiąc się Bożym Słowem, radością Jezusa, pokojem, itp., pozostajesz pod ich dobrym wpływem. Czasami jednak, pozwalamy by wpływał na nas strach, wątpliwości, przerażenie. Te rzeczy mają na ciebie zły wpływ, to są złe „przyprawy”, które, kiedy im pozwolimy nami zawładnąć, nadadzą gorzki smak naszemu życiu. 

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, zachęcam cię byś powstrzymał te pełne strachu myśli, wyznając je przed Bogiem i uchwycił się tego, co Bóg powiedział:
- „Pan moją mocą i tarczą, zaufałem Mu całym sercem, a On zesłał mi swą pomoc. Serce wypełniła mi radość - zanucę pieśń na Jego chwałę!”
- „Dlatego niestraszne nam trzęsienia ziemi, ani ruchy gór na dnie potężnych mórz. Niech sobie szumią, niech pienią się ich wody - góry przecież drżą, gdy On okaże moc”.(Psalm 46,3-4)
- „Nie ulegajcie trwodze, dajcie odpór lękom! Czy od dawna nie przekazywałem wam i nie głosiłem? Jesteście moimi świadkami - czy jest Bóg oprócz Mnie? Nie ma innej Opoki, nie znam żadnej”. (Izajasz 44,8)
- „Nie przelękniesz się nocnych straszydeł ani strzał lecących za dnia. Nie dotknie cię zaraza czyhająca w ciemności ani klęska, co pustoszy w południe. Nawet jeśli u twojego boku padłby tysiąc walecznych albo dziesięć tysięcy po twej prawej stronie - ty będziesz bezpieczny”. (Psalm 91,5-7)
Jezus zapłacił cenę za twoją wolność... a także za gnębiący cię strach i jego udręki! Czytaj Jego Słowo codziennie by strach ustępował miejsca wierze, zwycięskiej wierze w Nim!  

Dziękuję że żyjesz!

Powrót do archiwum...