Czyny mówią głośniej niż słowa

13 kwietnia 2022

Jestem zaangażowana jako e-trenerka na Platformie Szukając Boga i zdarza się, że dostaję poruszające historie moich studentek, które dzielą się często niełatwymi doświadczeniami. Któregoś dnia jedna z nich napisała o swoich trudnych przeżyciach i o tym, jak bardzo zmaga się z wiarą w to, że Bóg ją kocha. „Nie czuję Jego miłości, Bóg jest jakiś odległy, nienamacalny. Chciałabym ją poczuć fizycznie, być jej pewna” – pisała.

Może też zmagasz się z podobnym odczuciem? Uczniowie, po trzech latach przebywania z Jezusem, nie wątpili już w Jego miłość. Wielokrotnie jej doświadczyli. Jego kochających ramion, wyciągniętej z pomocą dłoni, zaopatrzenia, ochrony, wybaczenia upadków. Jeśli czytasz Słowo Boże, ciągle na nowo możesz przekonywać się, jak bardzo Bóg cię kocha. Do tego stopnia, że umarł za ciebie. Otwórz się na Jego miłość, przyjmij ją.
Apostoł Paweł zapewnia, że przez Ducha Świętego zaleje ona wtedy twoje serce, (zobacz Rz 5,5).

Kiedy Pan Jezus z miłością otarł do sucha nogi uczniów, powiedział, aby czynili podobnie. By dbali o siebie nawzajem, troszczyli się, by miłość Jezusa przekazywali dalej. To często wymaga pokory, uniżenia, zrezygnowania z własnej wygody. Ale Jezus zapewnia, że „jeśli to zrozumiemy, znajdziemy szczęście w służbie dla Niego” (J 13,17).

Bóg wie, że dopóki miłość nie przerodzi się w działanie, pozostanie czysto teoretyczna. Przekuj ją w czyny, a zobaczysz jak z małego ziarenka wspaniale się rozwinie. A wszystko, co będziesz robił, rób jak dla Niego, z serca wypełnionego Jego miłością i motywowanego z góry, nie oczekując wdzięczności od innych. Gdyż jak mówi Jezus: „Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie” (J 13,35).

Mamy teraz wiele okazji, by okazać miłość potrzebującym. Nie tylko w postaci pomocy materialnej, ale i przytulenia, modlitwy, pokazania komuś, że jest ważny i akceptowany. „Ten, kto napoi jednego z tych małych choćby kubkiem zimnej wody (…) zapewniam was, na pewno otrzyma nagrodę” – powiedział Jezus w Ewangelii Mateusza (Mt, 10,42).
Zrób to w imię Jezusa.
Bądź dzisiaj czujny i wrażliwy na innych – bo ktoś bardzo potrzebuje pełnego miłości dotknięcia Jezusa!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...