Daj Bogu wolną rękę!

27 maja 2021

W Ewangelii Jana poznajemy historię człowieka chorego od wielu lat, który leżał w pobliżu sadzawki Betesda. „Gdy Jezus go zobaczył i rozpoznał, że już długo niedomaga, zapytał: Czy chcesz być zdrowy?” (Ewangelia Jana 5,6) . Zaskakujące pytanie, bo odpowiedź wydaje się oczywista. Chory odpowiedział: „Panie, nie mam człowieka, który wrzuciłby mnie do sadzawki tuż po poruszeniu wody, a zanim ja sam dojdę, ktoś inny mnie uprzedza”.

Przy sadzawce Betesda funkcjonował pewien utarty porządek: anioł poruszał wodę, chory wchodził do basenu, chory zostawał uzdrowiony. A co robi Jezus? Uzdrawia tego człowieka. Jak? Polecając mu, by wstał, wziął swoje posłanie i zaczął chodzić. Jezus wyszedł poza utarty schemat, pomijając obowiązującą procedurę.
Czy wierzysz, że Bóg może działać w twoim życiu? Jesteś gotowy, by Mu całkowicie zaufać? Do tego stopnia, że dasz mu pełną swobodę działania, by uczynił jak On chce?

Bóg cię kocha i nigdy nie uczyni niczego, co byłoby dla ciebie krzywdzące. Jeśli chciałbyś, by to, co dzieje się w twoim życiu, zmieniało cię na lepsze, zachęcam, byś całkowicie zaufał Bogu i był gotowy na przyjęcie Bożego cudu!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...