Daj Mu się znaleźć!

1 lipca 2021

Być może słyszałeś już historię opowiedzianą przez znanego komika: „Kiedy byliśmy mali, uwielbialiśmy bawić się w chowanego. Problemem nie było to, że inni nie mogli mnie znaleźć, a raczej to, że mnie nie szukali”.
Chciałbym cię dzisiaj zachęcić – siebie zresztą również – byśmy nie chowali się przed Bogiem, ale raczej pozwolili, by On nas znalazł. To pewne, że – w odróżnieniu od raczej smutnej historii komika – Bóg nas szuka i to z niezwykłą determinacją.

Chowasz się przed Bogiem? On wie przecież o tobie wszystko, zna nawet każdą twoją myśl, więc jak miałbyś się przed Nim ukryć? Myślę, że ukrywamy się przed Bogiem, kiedy nie mówimy Mu, co tak naprawdę leży nam na sercu. Jakbyśmy byli zaślepieni przez pewne szczególne kłamstwo, przekonanie, że dany problem potrafimy rozwiązać sami. Nie chcemy zawracać Bogu głowy.
Nigdy nie zawracasz Bogu głowy! Przeciwnie: On czeka, byś przyszedł do Niego, taki jaki jesteś, ze wszystkimi swoimi emocjami, myślami, pytaniami, niczego nie ukrywając. On jest gotowy przejąć od ciebie wszystkie twoje troski: „Wszelką swoją troskę zrzućcie na Niego, gdyż On troszczy się o was” (1 List Piotra 5,7).

Największym pragnieniem Boga jest móc się o ciebie zatroszczyć. Nie każ Mu czekać! On tęskni za spotkaniem z tobą. On uwielbia rozmawiać z tobą, także o tych najmniej znaczących sprawach. On zaprasza cię, byś przyszedł do Niego. Pozwól Mu się dzisiaj znaleźć (zobacz: Ewangelia Mateusza 11,28).  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...