Daj sobie prawo do pomyłki!

3 stycznia 2019

Kiedy piszę wielką radość sprawia mi otwieranie się na Ducha Świętego, na Jego inspirację. Pozwalam sobie też, by to co przelewam na papier było niesztampowe, nie martwiąc się w tym momencie o zachowanie poprawności stylistycznej czy gramatycznej. Pozwalam by myśli zostały zapisane na ekranie zanim nadam im ostateczną formę. Dzięki takiemu podejściu odsuwam na bok wszystko, co mogłoby mnie hamować i mogę też być bardziej kreatywnym.  

Zbyt często blokujemy się ponieważ przeraża nas myśl, że nie będziemy idealni. Mamy ten projekt w naszych sercach... ale co jeśli się nie uda? Bardzo chciałbym napisać tę książkę... ale co jeśli nie będzie doskonała? Chciałbym zaangażować się jako wolontariusz, ale co jak się okaże, że nie jestem wystarczająco zdolny? itp. itd. Dążenie do doskonałości często prowadzi do odkładania spraw na później... do jutra. A może chciałbyś na nowo ustawić kryteria? Jeśli masz zrobić coś, co jeszcze zanim zacząłeś uważasz, że jest poza twoim zasięgiem, całkiem możliwe, że nigdy tego nie rozpoczniesz!  

„Doskonałość zawiera się w niedoskonałości”. Znajdziesz ją w darze bycia człowiekiem, w popełnianiu błędów, w kolejnych próbach. Bóg chce byśmy byli zdeterminowani, a nie doskonali. Zamiast oczekiwania perfekcji, działaj z determinacją! Polegaj na Bogu, na Jego mądrości. Jak mówi Biblia w 1 księdze Kronik 16,11-12, „Szukajcie Pana i Jego mocy, szukajcie Jego bliskości nieprzerwanie! Wspominajcie cuda, których dokonał. Jego znaki i rozstrzygnięcia”. Strach przed popełnieniem błędu nie musi powstrzymać cię od braku działania. Zachęcam cię, byś polegał na Panu i oddał Jemu swoją niedoskonałość. Chciałbym się o ciebie dzisiaj pomodlić... „Panie, dodaj odwagi. Pomóż mu żyć zgodnie z Twoją wolą i działać kiedy Ty mówisz by działał! Niech pragnienie doskonałości nie stanie się przeszkodą w jego rozwoju! Modlę się, by powstał i zrobił to, o co Go prosisz. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...