Dasz radę!

14 stycznia 2020

Wszystko, przez co przechodzisz w życiu, ma cię kształtować i uczyć. Jesteś na Bożym „obozie szkoleniowym”. Spójrz na światowej klasy sportowców – każdy z nich musiał przejść przez okres intensywnych treningów i przygotowań. Musiał narzucić sobie dyscyplinę codziennych, wielogodzinnych treningów, wczesnego kładzenia się spać, właściwego odżywiania – ze zwiększoną ilością białek, złożonych węglowodanów itp. Król Dawid był wdzięczny Bogu, że jest jego trenerem: „Błogosławiony niech będzie Pan, moja opoka – Ten, który zaprawia moje ręce do walki, a moje palce do boju” (Psalm 144,1) .

Ta prawda odnosi się również do ciebie. Bez względu na to, jakie walki w tej chwili toczysz, z jakimi olbrzymami musisz się zmierzyć, jakkolwiek długo trwają, są trudne, czy intensywne... pewne jest, że możesz zwyciężyć! Tak, nawet jeśli wszystko wali się na ciebie i wydaje ci się, że załamiesz się pod ciężarem. Nawet jeśli myślisz, że nie dasz rady fizycznie i emocjonalnie. Twój niebiański Ojciec przygotowuje cię na przyszłość. On jedynie wie, co potrafisz i ile zniesiesz. Życie to nieustająca walka, a przed każdą bitwą, Bóg zachęca cię, byś ukrył się za tarczą wiary, a do ręki wziął miecz Ducha. On świetnie cię wyposażył i będzie cię szkolił, jeśli tylko Mu na to pozwolisz.

Aby ze wszelkich okoliczności wychodzić zwycięsko, zacznij od dzisiaj wdrażać dobry nawyk: kieruj swoje oczy na Niego i idź po zwycięstwo, nigdy się nie poddawaj. Bóg, jako dobry niebiański trener, jest po twojej stronie.
On mówi do ciebie: „Moje ukochane dziecko, dasz radę. Ja jestem tutaj, by ci pomóc. Będę z tobą, przy twoim boku i żadne zło cię nie dotknie”.
Bądź dzielny i odważny, bo Bóg jest z tobą!
Życzę ci wspaniałego dnia z Panem u twego boku.
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...