Dlaczego mamy szukać Boga?

1 sierpnia 2019

Powodem, dla którego najczęściej szukamy czegoś lub kogoś, jest to, że odczuwamy taką potrzebę. Myślę, że każdy człowiek ma w sobie potrzebę rozwijania się, dlatego w sposób naturalny poszukuje:
- swojej drugiej połówki,
- szczęścia za wszelką cenę,
- rozwiązania problemu,
- dobrego pomysłu na sukces…
„Poszukiwanie” niestety nie zawsze oznacza „znalezienie”. Być może nie szukamy właściwie – Właściwych rzeczy czy właściwych ludzi, we właściwym miejscu, we właściwy sposób? Z tego powodu wielu pozostaje z poczuciem goryczy, stwierdzając: „Im dłużej się szuka, tym mniej się znajduje”. Z Bogiem ta zasada (albo to przekonanie) brzmi całkiem inaczej: „Znajdziecie Mnie, gdy będziecie Mnie szukać. Tak! Gdy będziecie Mnie szukać całym swoim sercem”. (Jeremiasz 29,13)

Jeśli szukasz Boga, On ci się objawi. Im bardziej będziesz zbliżał się do Niego, tym bliżej ciebie On będzie. (Jakub 4,8) On chce, byś Go znalazł. On objawi Swoją niezrównaną miłość do ciebie i plan, jaki ma dla twojego życia. Uświadomisz sobie, że w Nim masz wszystko, czego szukasz. On ma odpowiedzi, ponieważ On jest odpowiedzią. Wyjdź poza swoje stereotypowe myślenie, i wyrusz na wyprawę w poszukiwaniu głębi, intymności i unikalnego poznawania Boga. Niech twoja wiara będzie czynna w działaniu. Szukaj Go bardziej niż cokolwiek innego, a nie zawiedziesz się.

Pomódl się razem ze mną: „Panie, zdaję sobie sprawę, jak ważne jest szukanie Twojej twarzy. To jest moim pragnieniem – chcę wytrwać, nieustannie Cię szukać. Chcę, by to stało się moim codziennym przyzwyczajeniem. Objawiaj mi głębokość swojej miłości i doskonałego planu, jaki masz dla mnie. W imieniu Jezusa, amen!”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...