Dlaczego twoje myśli są tak ważne?

18 czerwca 2021

Boże Słowo jest nadzwyczajne. Nie da się go niczym zastąpić. To niewyczerpane źródło mądrości i rady dla każdego, kto chce prowadzić życie podobające się Ojcu.

Chciałbym podzielić się pewną prawdą, która szczególnie mnie poruszyła. Wielkim błogosławieństwem dla mnie są podsuwane przez Niego nowatorskie pomysły na to, w jaki sposób pomagać ludziom w przemianie ich życia. Jednym z takich Bożych projektów jest ewangelizacja przez internet, jaką rozpocząłem 18 lat temu. Jednak gdybyśmy z żoną skupili się wtedy na braku możliwości i potencjalnych niepowodzeniach, wspaniała służba TopChretien i Jezus.net nigdy nie ujrzałyby światła dziennego... Z pewnością nie w naszym – moim i Muriel – przypadku.

Nasze myśli determinują nasze działanie. To, o czym i jak myślimy, ostatecznie przełoży się na to, co zrobimy. Myślę, że właśnie dlatego Słowo Boże mówi: „W końcu, bracia, rozmyślajcie o tym, co prawdziwe, szlachetne, sprawiedliwe, czyste, miłe, godne polecenia, co może uchodzić za wzór i zasługuje na uznanie” (List do Filipian 4,8).
Bóg przejmuje się naszym życiem wewnętrznym, tym, nad czym rozmyślamy, co nas zajmuje, ponieważ to, nad czym myślimy, wyznacza kierunek, w którym pójdziemy. Biblia mówi również w Przypowieściach Salomona 23,7: „Jak myśli w sercu swoim, takim jest”. Świadomość tej prawdy pomaga nam spojrzeć na to, jak żyjemy i jakie decyzje podejmujemy z nowej perspektywy.

Chciałbym cię zachęcić, byś dziś rano spędził czas z Bogiem i pozwolił Mu zbadać twoje serce. Pozwól, by pokazał ci przez swoje Słowo myśli, które nie tylko, że Go nie chwalą, ale mogą cię odwieść od Jego planu dla twojego życia. Pozwól Mu włożyć w twoje serce Jego pragnienia i myśli! O to się modlę. Jestem z tobą całym swoim sercem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...