Dlaczego twoje myśli są tak ważne?

19 sierpnia 2018

Boże Słowo jest nadzwyczajne. Niczym nie do zastąpienia. To niewyczerpane źródło mądrości i rady, dla każdego kto chce powadzić życie podobające się Ojcu. Chciałbym podzielić się pewną prawdą, która szczególnie mnie poruszyła.  

Wielkim Bożym błogosławieństwem dla mnie, są podsuwane przez Niego, nowatorskie pomysły na to w jaki sposób pomagać ludziom w przemianie ich życia. Jednym z takich Jego projektów, jest ewangelizacja przez Internet, jaką rozpocząłem 18 lat temu. Jednak, gdybyśmy z żoną skupili się wtedy, na niemożliwościach i potencjalnych niepowodzeniach, wspaniała służba TopChretien i Jezus.net nigdy nie ujrzałaby światła dziennego... z pewnością nie w naszym, moim i Muriel, przypadku.  

Nasze myśli determinują nasze działanie. To, o czym i jak myślimy, ostatecznie przełoży się na to co zrobimy. Myślę, że właśnie dlatego Słowo Boże mówi: "W końcu, bracia, rozmyślajcie o tym, co prawdziwe, szlachetne, sprawiedliwe, czyste, miłe, godne polecenia, co może uchodzić za wzór i zasługuje na uznanie". (Filipian 4,8)  

Bóg przejmuje się naszym życiem wewnętrznym, tym nad czym rozmyślamy, co nas zajmuje... ponieważ to nad czym myślimy wyznacza kierunek, w którym pójdziemy.  

Biblia mówi również w Przypowieściach Salomona 23,7, "Jak myśli w sercu swoim, takim jest..." Świadomość tej prawdy, pomaga nam spojrzeć na to jak żyjemy i jakie decyzje podejmujemy, z nowej perspektywy.  

Chciałbym cię zachęcić byś dziś rano spędził czas z Bogiem i pozwolił Jemu zbadać twoje serce. Pozwól by pokazał ci, przez Swoje Słowo, myśli, które nie tylko, że Go nie chwalą ale mogą cię odwieźć od Jego planu dla twojego życia. Pozwól Mu włożyć w twoje serce Jego pragnienia i myśli! O to się modlę. Jestem z tobą całym swoim sercem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...