Doświadczysz przemiany, spędzając czas z Jezusem

6 sierpnia 2021

Kiedy przebywasz w Bożej obecności, pozwalasz Duchowi Świętemu przemieniać cię na podobieństwo Jezusa.

Większość z nas upiekła albo pomagała przy pieczeniu ciasta. Ucierasz ciasto, a potem wkładasz je do piekarnika. Ale wcześniej musisz przelać je do formy. Surowe ciasto nie ma określonego kształtu. Nie wygląda jak ciasto – jest płynne, plastyczne. Dopiero po przelaniu go do naczynia, nabiera wybranego przez ciebie kształtu. Jeśli forma jest okrągła, ciasto wyjdzie okrągłe. Jeśli kwadratowa – takie też będzie ciasto. Masa dostosowuje się do formy.

Podobnie jest z twoim życiem. Kiedy spędzasz czas w Bożej obecności, pozwalasz Duchowi Świętemu wykonywać Jego pracę i odciskać charakter Jezusa w tobie (Ewangelia Jana 14,26).
Boża obecność jest trochę jak forma do ciasta – przemieniająca i formująca. Jak widzisz, jesteś podobny do takiej plastycznej masy, dlatego tak ważne jest, by „pierwszą formą”, w której spędzasz czas, była obecność twojego Niebiańskiego Ojca! Bóg nie zepsuje tego, kim jesteś. Bóg nada ci kształt z poszanowaniem twojej wyjątkowej osobowości.

Podobnie jak wyrastające ciasto poszerza swoją objętość i rośnie do czasu aż stanie się złocistobrązowe, tak Boża obecność stymuluje wzrost w twoim życiu. Możesz żyć od zwycięstwa do zwycięstwa, od chwały do chwały (2 List do Koryntian 3,18). Życzę ci, byś mógł dzisiaj doświadczyć błogosławieństwa i Bożej zachęty!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...