Dotrzyj do korzeni!

13 grudnia 2021

Kontynuujemy serię rozważań w oparciu o inspirującą książkę Neila T. Anderson’a „Odbudowywanie zerwanych relacji: droga do pokoju i przebaczenia”.

Przyjrzyjmy się jednemu z kluczowych elementów, prowadzącemu do doskonałego pojednania z Bogiem i z innymi, jakiego Bóg dla nas pragnie.
Docieranie do źródła problemu… Musimy sprawdzić, jaka we mnie tkwi przyczyna, która doprowadziła do zerwania relacji. To może być brak umiejętności szczerego otwierania się, gorycz, którą hodujemy, ponieważ nasze oczekiwania nie zostały zaspokojone, lub być może bezsilność czy niechęć, by zacząć od nowa, po tym jak zostaliśmy skrzywdzeni. Mam jednak dla ciebie, dobrą wiadomość: jeśli jesteś gotowy, by wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i myśli, zaś Bogu pozwolisz zająć Jego miejsce w tej sytuacji, już jesteś na właściwej drodze!

Bóg pragnie dodać ci dzisiaj otuchy: „Najczujniej ze wszystkiego strzeż swojego serca, bo z niego tryska źródło życia!” (Przypowieści Salomona 4,23)
Bóg, pomimo okoliczności, nie przestaje być Bogiem: On cię kocha i troszczy się o ciebie. Zrób pierwszy krok… Szukaj Go, a twój Ojciec da ci się znaleźć!
Zachęcam cię, byś dzisiaj zaufał Mu całym swoim sercem! :)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...