Dziękuj Bogu za to, kim jesteś!

26 maja 2021

Bóg nie tworzy klonów. Nie zależy mu na produkowaniu doskonałych robotów. Nie szuka nieskazitelnych, idealnych chrześcijan. Kocha mnie za to, kim jestem i kocha ciebie za to, kim ty jesteś! Jezus jest Dobrym Pasterzem, takim, który zna każdą ze swoich owieczek po imieniu. I On zna cię doskonale: „(...) a owce słuchają Jego głosu. Woła On swoje owce po imieniu i wyprowadza je” (Ewangelia Jana 10,3) .

Kiedy staniesz przed Nim, Jezus nie zapyta cię, dlaczego nie byłeś Mojżeszem albo Joyce Meyer. Nie! Ale mógłby cię zapytać, dlaczego nie byłeś sobą. Jesteś całkowicie wyjątkowy i możesz być sobą! Naucz się doceniać siebie, takim jakim jesteś, ze wszystkimi swoimi zaletami, a nawet wadami! Tak, ponieważ to, co Bóg chce w tobie doskonalić, jest dla Niego okazją, by dawać ci wsparcie i przemieniać cię przez swojego Ducha.

Nie wstydź się tego, kim jesteś. Nie przepraszaj, że żyjesz! Zamiast tego, dziękuj Bogu za to, kim jesteś: „Panie Jezu, uwielbiam Cię, że mnie tak cudownie stworzyłeś! Wspaniałe są Twoje dzieła – i moją duszę znasz dokładnie” (zobacz: Psalm 139,14) .  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...