Dziękuję… za to co już mam!

16 września 2021

Chciałbym dzisiaj opowiedzieć wam historię z serii - od zera do milionera - zachęcam do przemyśleń!

Pewnego dnia, bardzo bogaty ojciec zabrał swojego syna na wycieczkę na wieś, by pokazać mu jak żyją biedni. Kilka dni spędzili razem z jedną rodziną na niewielkim gospodarstwie rolnym. Po powrocie do domu, ojciec zapytał syna:
„Jak ci się podobała wycieczka?”
„Och, bardzo, tato”.
„Przekonałeś się jak żyją biedni?”
„Tak! Odpowiedział syn”.
„Czego więc się nauczyłeś?”

Syn odpowiedział, „Zobaczyłem, że my mamy jednego psa, a oni mieli cztery. My mamy basen sięgający do połowy naszego ogrodu, a oni rzekę, w której mogą pływać i która nie ma końca. My mamy latarnie w ogrodzie, a oni mają gwiazdy w nocy. Nasz taras sięga do ogrodzenia, a on mają cały horyzont. My mamy mały kawałek ziemi do życia, a oni mają pola, które trudno ogarnąć wzrokiem. My mamy służących, którzy nas obsługują, a oni służą sobie nawzajem. My kupujemy nasze jedzenie, a oni sami je sobie hodują. My mamy płoty wokół naszej posesji, by nas chroniły, oni mają przyjaciół, którzy się o nich troszczą”.

Ojciec chłopca zaniemówił.
Potem syn dodał: „Tato, dziękuję, że pokazałeś mi co naprawdę znaczy bycie bogatym”.

To co bezwartościowe dla jednego, dla drugiego jest skarbem! Wszystko zależy od punktu widzenia.

A dla ciebie czym jest prawdziwe bogactwo? Rzeczy, majątek, posiadłości, etc... czy raczej relacja z Bogiem, pokój z sobą samym, przyjaźń z innymi, itp.?

Porównywanie się zabija zadowolenie. Zbyt często, zapominamy co jest prawdziwym skarbem, a użalamy się nad tym czego nie mamy, a chcielibyśmy posiadać.

Biblia przypomina nam: „Pobożność jest prawdziwym zyskiem, jeżeli łączy się z umiarem. Bo nic na świat nie przynieśliśmy i nic nie dadzą na rozstanie. Jeśli więc mamy strawę i odzienie, przyjmijmy to z zadowoleniem” (1 List do Tymoteusza 6,6-8).

Zadowolenie i wdzięczność to dwie podstawowe wartości Królestwa Bożego, które są niezbędne, by dobrze przeżyć każdy dzień! Choć Bóg pragnie zaspakajać nasze potrzeby, musimy uczyć się być zadowolonymi z tego co mamy dzisiaj.

Zachęcam cię dzisiaj do dziękowania Bogu za wszystko co już ci dał. Pamiętaj... „Jego Boska moc obdarzyła nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który nas powołał” (2 List Piotra 1,3).

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...