Dzisiaj możesz służyć Jezusowi… osobiście!

25 września 2021

Jedną z cech, które uwielbiam w Jezusie, jest to, że opowiada się za prostymi ale prawdziwymi rzeczami! Wszystko co osiągasz, jeśli robisz to z całego serca dla Boga, ma o wiele większy wpływ niż możesz to sobie wyobrazić...

Jezus powiedział: „Król natomiast odpowie: Zapewniam was, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, uczyniliście Mnie” (Ewangelia Mateusza 25,40).

W tym fragmencie, Jezus mówi o podzieleniu się kubkiem zimnej wody z kimś, kto jest spragniony, odwiedzeniu kogoś kto jest chory, zaoferowaniu płaszcza komuś kto marznie, itp. (zobacz Ewangelia Mateusza 25,34-40).

Jezusowi nie umyka nic co uczyniliśmy dla kogoś. A nawet stwierdza, że jeśli zrobiliśmy to w Jego imię, to tak jakbyśmy zrobili to bezpośrednio dla Niego!

Nie gardź ani też nie zaniedbuj „drobnych” gestów sympatii okazywanym innym. Mają wielką wartość w Bożych oczach, a robiąc to jako chrześcijanin, to tak jakbyś dawał samemu Jezusowi! On czuje się szczególnie uczczony kiedy okazujesz komuś w potrzebie tego rodzaju troskę.

Dziękuję za każdy gest miłości okazywany przez ciebie każdego dnia i za to co uczynisz dzisiaj... jestem pewien, że Jezus, dumny z ciebie, powie: „to byłem Ja - zrobiłeś to dla Mnie!”

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...