Gdyby słońce nie wstało?

26 września 2022

Gdybyśmy po obudzeniu się nie zobaczyli słońca, nawet za chmurami, co byśmy pomyśleli? Koniec świata? Globalna katastrofa! Trudno to sobie wyobrazić, prawda?

Bierzemy za coś tak oczywistego, że wstaje nowy, jasny dzień. Czy nasze myśli biegną wtedy do Ojca w niebie z podziękowaniem? To znak Jego wierności. Tego, że panuje nad przyrodą, kosmosem. Bóg w niezwykle przemyślany sposób zatroszczył się nie tylko o to, by życie tu na ziemi było dla nas możliwe, ale zadbał też, byśmy mogli się nim cieszyć, by wszystko wokół było piękne. Pomyśl, jak planety od wieków krążą po orbitach, które im wyznaczył. Jak efektywnie słońce ociepla ziemię, nie spala jej ani nie mrozi, a wszystko, co żyje, korzysta z jego ciepła. Jak zabezpieczył słodką wodę do picia, możliwość uprawy ziemi. Jak dał rośliny, by zapewniały nam wystarczającą ilość tlenu do oddychania. Jak przygotował cały system nawadniania ziemi, chroniący ją przed wysuszeniem. To wielki przejaw Jego troski i miłości. Czy dostrzegasz Najwyższego w tym wszystkim? W burzy, błyskawicach, w ich potędze, w przypływach i odpływach oceanu?

Kiedy lud izraelski szedł przez pustynię, Bóg był stale z nim – w dzień w obłoku, a w nocy w słupie ognia. Nie oddalał się ani na krok – nie tylko go karmił i prowadził, uczył i wskazywał mu kierunek, ale cały czas wśród niego przebywał. Izraelici zawsze mogli na Niego liczyć. Bóg ich nie zostawił, mimo że tak bardzo wątpili w Jego możliwości.
Chronił przed słońcem, dając cień w ciągu dnia, i ogrzewał w nocy.
Takiego masz Boga. On się nie zmienił. Dzisiaj jest ten sam, co kiedyś – i bardzo cię kocha.

„Łaskawy i miłosierny jest Pan, nieskory do gniewu i pełen łaski. Dobry jest Pan dla wszystkich, a Jego miłosierdzie jest nad wszystkimi jego dziełami” (Ps 145, 8-9).
Tak, wszystko, co czyni Bóg, wypływa z Jego wielkiego miłosierdzia do ciebie. On wie, co robi. Nie ma w tym krztyny złośliwości, chęci ukarania czy upokorzenia. Nie. On chce cię przyciągnąć do siebie swoją miłością.
Uchwyć się Go dzisiaj mocno i zaufaj, że On zatroszczy się o wszystko. Poprowadzi cię we właściwym kierunku, postawi właściwych ludzi na twojej drodze, zadba o to, czego potrzebujesz.

Pięknego dnia w Jego obecności!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...