Głos Boga jak potężne trzęsienie ziemi

9 czerwca 2022

Dziś dalej czytamy razem Psalm 29. Niech te słowa pobudzają cię do wznoszenia swojego serca, głosu i rąk do Pana, Boga Wielkiego, Mocarza Jakuba, Stwórcy wszystkiego, co żyje.
„Głos Pana góruje ponad wszelką wodą, tak się objawia wielka Boża Chwała! To Pan podnosi swój głos nad morzami. Głos Pana jest potężny i pełen splendoru! Głos Pana łamie cedry na Libanie! On góry porusza: jak cielę Liban skacze, a Hermon podryguje niczym młody bawół. Głos Pana razi jak strzały ogniste!” (Ps 29,3-7).

Czy wiesz, jak ogromne cedry rosną w Libanie? Mogą osiągnąć średnicę do 2-3 metrów, wysokość do 42 metrów (to mniej więcej dwunastopiętrowy budynek) i żyją nawet do 2-3 tysięcy lat. A Dawid mówi, że wystarczy szept Boga, aby takie ogromne drzewo zostało rozłupane na szczapy. To jest moc!
Hermon to góra o wysokości 2814 m. Inaczej mówiąc, głos Boga jest jak potężne trzęsienie ziemi, które sprawia, że równiny i pasma górskie trzęsą się, drżą, falują i tańczą.

Pomyśl o niesamowitej mocy, uwalnianej przez sto uderzeń piorunów, co sekundę uderzających w naszą planetę. Każdy błysk pioruna to wyładowanie do stu milionów woltów energii elektrycznej – co może podnieść temperaturę powietrza do prawie 28 000 stopni Celsjusza, a to pięć razy więcej niż ma powierzchnia Słońca!
Nasz Bóg jest silniejszy niż wszystkie błyskawice dwóch tysięcy burz, które w tej chwili występują na całym świecie.

Uwielbiajmy razem Pana:
„Panie, wielki, potężny, wszechmogący, z bojaźnią i z drżeniem przychodzę przed Twój święty Majestat. Godzien jesteś przyjąć wszelką chwałę i cześć. Bo Ty panujesz, Ty czuwasz, Ty sprawiasz, że wszystko działa tak, jak tego chcesz i zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Dziękuję Ci, że z Tobą mogę czuć się bezpiecznie i pewnie. Wiem, że nic Cię dzisiaj nie zaskoczy. Uwielbiam Twoje imię, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...