Jak działa rower elektryczny?

27 maja 2022

Czy wiesz, jak działa rower elektryczny? Okazuje się, że jego możliwości i całe elektryczne wsparcie można sprawdzić tylko podczas pedałowania. Nie da się skorzystać z dużej mocy, w którą go wyposażono, jeśli samemu nie włoży się pewnego wysiłku. Wielu wierzących uważa, że w pojedynkę jest się za słabym, że niewiele można wobec ogromnych wyzwań i potrzeb… i na wszelki wypadek nie robi nic.

Czy wiesz, że Bóg oczekuje, że będziesz Jego współpracownikiem? Odpowiedzialnym za to, co ci powierzył. Nie możesz siedzieć bezczynnie, bo masz postawione przez samego Boga życiowe zadanie. A jest nim nie tylko bogobojne życie, ale też troska o zbawienie innych.
Jak możesz podjąć się tak wielkiego zadania? To dobrze, jeśli czujesz słabość, bo tylko wtedy Bóg może włączyć swoje dopalacze.

„Temu zaś, który według mocy działającej w nas może uczynić o wiele więcej ponad to wszystko, o co prosimy lub o czym myślimy, Temu niech będzie chwała” (Ef 3,20-21).
Bóg oczekuje od ciebie, konkretnych kroków posłuszeństwa, do których On mógłby przyłożyć swoją ogromną moc!
Czy masz w sobie gotowość, żeby wsiąść dzisiaj na taki rower ze wspomożeniem? Kogo chcesz odwiedzić?

„Panie, Ty jesteś mocny, Ty wszystko możesz. Dziękuję, że chcesz współdziałać ze mną, bo czuję się tak słabo wobec ogromu potrzeb, jakie widzę dokoła siebie. Tylu ludzi potrzebuje Cię poznać. Tak, Panie, proszę, dodaj mi dzisiaj odwagi i siły, by zrobić pierwszy krok. Chcę wypełnić moje życiowe zadanie, cel, który przede mną postawiłeś. Uwielbiam Cię, Panie! W imieniu Jezusa amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...