Jak krążą twoje soki?

1 grudnia 2022

Jesień to czas żółknących i opadających liści. Czy wiesz, czego oznaką są żółknące liście? To znak, że drzewo przygotowuje się do przetrwania trudnych czasów. Dokładnie mówiąc, to objaw zaniku chlorofilu, który jest niezbędny do wytworzenia pożywienia. Czasem żółty kolor bywa oznaką obumierania, choroby.
W jakim sezonie życia ty jesteś? Twoje liście są zielone? Owocujesz? Jesteś w jasnym, słonecznym miejscu, dzięki czemu wszystkie twoje komórki są dobrze odżywione? A może to czas jesieni? Żółknięcia? Zamierania? Brakuje ci słońca, twoje soki krążą coraz słabiej? A może już całkiem się zwijasz? Przyjąwszy obronną pozycję, nie dopuszczasz nikogo i niczego do siebie? Tkwisz w mrocznym miejscu, w beznadziei?

Jeśli tak właśnie się czujesz, mam dla ciebie dobrą wiadomość. Możesz otworzyć swoje skulone ramiona i wystawić się na światło. W królestwie Jezusa zawsze świeci słońce i płynie dość wody, by stale mieć jej świeżą dostawę. Bóg jest życiodajną wodą. Wybierając Go, odnajdziesz w Nim swoje życie. Nie musisz bać się niesprzyjającego, trudnego czasu, bo jeśli tylko wystawisz się na światło i zakorzenisz blisko ożywiającego źródła, będziesz jak to owocujące drzewo, o którym mówi psalmista.

Posłuchaj:
„O, jak szczęśliwy jest ten, kto w Słowie Pana ma upodobanie i Jego Słowo rozważa dniem i nocą. Jest on jak drzewo rosnące nad potokiem, które owoc daje we właściwym czasie, a liście jego nie więdną. We wszystkim, co czyni, dobry owoc wydaje” (Ps 1,1-3).
Możesz być bujnym, zielonym i owocującym drzewem, jeśli będziesz ufać i trwać w Bogu. Twoje liście nie zżółkną. A owoc, który wydasz, będzie słodki i pachnący dla wszystkich dokoła. Nie tylko zaczniesz żyć pełnią życia – czy jak w innym tłumaczeniu jest powiedziane „czego się podejmiesz, to skończysz z powodzeniem” – ale też dasz cień i pożywienie potrzebującym. Będziesz błogosławieństwem dla innych.

Błogosławionego dnia!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...