Jak przeżyć ten dzień?

14 października 2022

Zastanawiasz się, jak zaplanować najbliższą dobę, by Bóg był naprawdę z ciebie zadowolony? Pamiętam, że kiedyś jeden ze znajomych postanowił przeżyć choć jeden dzień całkowicie bez grzechu. Poszedł do lasu, gdzie śpiewał Bogu pieśni i modlił się od świtu do zmierzchu. Wieczorem z wielkim zadowoleniem opowiedział żonie o swoim sukcesie :).
Miotamy się, chcielibyśmy, by Bóg wyraźnie nam powiedział, jak mamy żyć, co mamy robić. Może pragnęlibyśmy usłyszeć jakiś głos z nieba – rób to, a tamtego nie rób? A kiedy tak się nie dzieje, mamy wrażenie, jakby nasze pytania nie docierały do Niego.

W wielu listach piszecie: „Co jeśli nie wiem, czego Bóg ode mnie oczekuje? Codziennie do Niego wołam i nie mam odpowiedzi”.
Skąd możesz się tego dowiedzieć? Na wiele tematów Bóg nie daje ci bezpośredniej odpowiedzi, ponieważ już to oznajmił w swoim Słowie.
Przeczytaj choćby to, co napisał prorok Micheasz, który bardzo jasno i wyraźnie, w prosty sposób podsumowuje to, czego Ojciec oczekuje od ciebie i ode mnie:
„Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan oczekuje od ciebie: tego, byś stosował prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze chodził ze swoim Bogiem” (Mi 6,8).
W miejsce „człowiecze” wstaw swoje imię.

To właśnie te trzy rzeczy Bóg chce w tobie widzieć: sprawiedliwość, dobroć i pokorę.
Skąd możesz je wziąć, jak mogą stać się częścią twojego charakteru? Przez kilka kolejnych dni zastanowimy się nad tym.
Bóg nie chce komplikować twojego życia. Ewangelia jest tak prosta, by każde dziecko mogło ją zrozumieć. A życie, które przygotował dla ciebie Jezus – pełne radości i spełnienia w Nim. Szkoda każdego dnia, by nie korzystać z tych dobrodziejstw.

„Tak, Ojcze, przychodzę dzisiaj do Ciebie i dziękuję Ci za Twoje słowo. Za to, że ono mnie prowadzi, pokazuje, co jest ważne w życiu. Chcę tak żyć. Chcę doświadczać Twojej bliskości. Pomóż mi, bo tylko w Twojej sile przeżyję ten dzień w sposób, który będzie się Tobie podobał. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...