Jak się dobrze spakować?

30 grudnia 2022

Przyjaciel opowiadał mi, jak jego córka pakowała się, wyjeżdżając na Syberię na kilka tygodni. Wyobrażałam sobie, że pewnie zabrała ze sobą wielkie walizy, bo przecież tam brakuje wszystkiego. Byłam w szoku, kiedy okazało się, jak mało człowiek potrzebuje, by przeżyć. Spakowała wszystko w jednym plecaku.
Jak długa byłaby twoja lista potrzeb? Przyznaję, że moja wyszłaby dość obszerna. Przyzwyczajmy się szybko do wielu rzeczy i wydaje nam się, że bez nich nie da się żyć. Bóg najlepiej wie, czego tak naprawdę potrzebujesz, i to obiecał ci dać. Dlatego możesz zdać się w pełni na Niego.

Apostoł Paweł pisał z pełnym przekonaniem: „A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie” (Flp 4,19).
Dlatego kiedy napotkasz, trudne sytuacje, kiedy okoliczności się skomplikują, kiedy plany zawiodą, kiedy dopadnie cię strach i niepokój, pamiętaj, że jest z tobą Bóg, który dobrze wie, czego w danej chwili potrzebujesz.
Wyciszenia, pokoju, rady, wskazówki, posiłku, odpoczynku, mądrości, światła czy też siły, by odpuścić, by przebaczyć, by skupić się na Nim. A On przecież wszystko może.
Trafiłam niedawno na piękną modlitwę. Jeśli chcesz, możesz ją wypowiedzieć razem ze mną.

„Boże, który trwasz wiecznie, Stwórco wszechświata, jesteś ze mną i dla mnie. Masz wszystko, czego potrzebuję! Kiedy czuję, że czegoś mi brakuje, to dlatego, że nie łączę się z Tobą. Ty zaspokajasz wszystkie moje potrzeby. Chcę zawsze z wdzięcznością przyjmować Twoją obfitość i błogosławieństwa – ufając w Twoje zaopatrzenie i nie martwiąc się o nic.
Widzę, że nie to, co dzieje się złego na zewnątrz, wywołuje we mnie niepokój; głównym winowajcą są moje myśli, które próbują przejąć kontrolę nad sytuacją. Czepiają się problemu jak wygłodniałe wilki. Zapominam wtedy, że przecież to Ty kierujesz moim życiem. W takich chwilach desperacko potrzebuję zamiast na problemie, skupić się na Twojej obecności. Naucz mnie, jak odpuścić, przestać się zmagać, ale raczej czekać na Ciebie – z nadzieją, że będę oglądać, jak Ty działasz, Panie. Jesteś moim Bogiem i moim Zbawicielem! W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...