Jaka jest twoja słabość?

31 stycznia 2020

W tym tygodniu chciałbym podzielić się niektórymi prawdami, które odkryłem w książce cenionego przeze mnie autora i mówcy Johna Bevere'a pt. Zabójczy kryptonit: Zniszcz to, co kradnie twoje siły. O kryptonicie większość z nas słyszała w historii Supermana. Ten superbohater posiadał nadzwyczajne, ponadludzkie zdolności. Miał tylko jedną słabość: kryptonit! Ta substancja potrafiła poskromić jego nadnaturalną siłę. John Bevere ukazuje bardzo ciekawą analogię do naszego duchowego życia.
Jako dzieci Boże odziedziczyliśmy:
- Boską naturę,
- Jego niczym niezachwiany charakter,
- Jego nieopisaną radość i pokój,
- Jego nadnaturalną moc.

Dlaczego nie przejawiamy takiego charakteru w każdej chwili? Według autora, musimy stawiać czoła pewnego rodzaju „kryptonitowi”, który neutralizuje dane nam przez Boga charakter i siłę. Ten „kryptonit” może przybierać formy zniechęcenia, zwątpienia, pokus itp. A jednak Biblia zdecydowanie stwierdza, że jako dzieci Boże i Boży spadkobiercy otrzymaliśmy Jego pełnię (Ewangelia Jana 1,16) . Jesteśmy powołani, by przejawiać i odbijać naturę Chrystusa na tej ziemi. Obawiasz się, że nie przejawiasz w pełni Bożego życia i charakteru? Nie zniechęcaj się. Bóg cię wybrał i twoje życie ma znaczenie. Jego Duch jest z tobą, by cię prowadzić i przemieniać z dnia na dzień. Uczyń pierwszy krok prowadzący do zmiany: poproś Ducha Świętego, by pokazał ci, co jest przeszkodą w twoim życiu.

Pomódlmy się: „Ojcze, uświadomiłem sobie, że to ja o wiele częściej kieruję swoim życiem niż Ty. Proszę, przebacz mi. Dziękuję Ci, że mogę słyszeć Twój głos i że pokazujesz mi wszystko, co stoi na drodze, by wypełniać Twoją wolę. Chciałbym, by moje życie chwaliło Ciebie! W imieniu Jezusa, amen!”.
Pozwól Duchowi Świętemu, by cię odnawiał. Niech Boża natura z jeszcze większą autentycznością i mocą przejawi się w tobie, ponieważ do tego się urodziłeś!
Życzę ci wspaniałego dnia!
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...