Jaką twarz pokażesz dzisiaj światu?

27 października 2022

Z pewnością zdarzyła się okazja w twoim życiu, by zobaczyć – jeśli nie na żywo, to na ekranie – panią Mosbacher, byłą ambasador Stanów Zjednoczonych. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii, tolerancyjna, empatyczna i kreatywna. Dla nas stanowiła twarz Ameryki. Jej rolą było jak najlepiej reprezentować swój kraj. Trzeba przyznać: robiła to świetnie. Myślę, że nie tylko na pokaz, ale że po prostu taka była. Czy wiesz, że jako dziecko Boże jesteś ambasadorem Jego królestwa? Przeczytajmy kilka teksów, które o tym mówią:  

„Jesteście ludem Boga. On was ukochał i wybrał sobie na własność. Dlatego w stosunku do innych ludzi powinniście kierować się serdecznym współczuciem i dobrocią. Niech nie będzie waszym celem robienie na innych dobrego wrażenia, wszystko przyjmujcie z pokorą i cierpliwością. Nie chowajcie w sercu uraz, ale bądźcie łagodni i skłonni do przebaczenia. Pamiętajcie: Pan wam przebaczył, a więc i wy winniście przebaczać innym” (Kol 3,12-13).  

Myślę, że każdy chętnie odwiedziłby kraj reprezentowany przez takiego człowieka, prawda? Apostoł Paweł pisze również o przyobleczeniu się w Chrystusa, w Jego cechy, w Jego pokój, w Jego miłość: „I wszystko, cokolwiek czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imieniu Pana Jezusa, dziękując przez niego Bogu Ojcu” (Kol 3,17). W innym miejscu Jezus mówi do uczniów: „Nie jesteście z tego świata, ale ja was wybrałem (…) i posyłam was” (J 15,19).  

Jesteś, ambasadorem Chrystusa, Króla i Zbawiciela w tym świecie. Czyli reprezentantem. Jego niewidoczna obecność staje się widzialna poprzez ciebie i mnie. Ty jesteś wyrazem twarzy Chrystusa. Ty jesteś tonem Jego głosu i dotykiem Jego dłoni. Stajesz się fizyczną reprezentacją Jego łaski. To twoja misja, aby uczynić łaskę niewidzialnego Króla widzialną – jak mówi Paul Tripp. Niech świadomość tego faktu towarzyszy ci dzisiaj przez cały dzień. Z pewnością napotkasz sytuacje i ludzi, dla których twoje miłe słowo, spokojna, pełna humoru reakcja, twój uśmiech i serdeczny dotyk będą jak balsam, jak rozświetlający promień z nieba.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...