Jakie są twoje priorytety?

7 sierpnia 2022

Z pewnością znasz tę wspaniałą obietnicę złożoną przez Jezusa swoim uczniom: „Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości Jego, a wszystko inne będzie wam dodane” (Mt 6,33). Wow, wszystko! Czyż to nie wspaniałe? Nasz Ojciec w niebie chce, byśmy byli wolni od nieustannego martwienia się o przyszłość. Chce, by twojego umysłu nie zajmowała stale troska o te wszystkie materialne rzeczy, bo On dokładnie wie, czego potrzebujesz i zatroszczy się, by niczego ci nie brakowało.

A czym masz zajmować swój umysł, swoje myśli? Co powinno być priorytetem w twoim życiu? Bóg i Jego sprawy. Jeśli to On będzie numerem jeden, wszystkie twoje potrzeby, a nawet znacznie więcej, zostaną przez Niego zaspokojone!
Jakie są twoje priorytety w życiu? To kolejna dziedzina warta uwagi.
Poszukaj tych obszarów, w których nadal nie stawiasz Boga na pierwszym miejscu. Przyjrzyj się, czy nie układasz swoich priorytetów bardziej pod siebie. Zbyt egoistycznie. Czy przypadkiem z tego powodu nie cierpią twoi bliscy? Jak to wygląda z pracą, z hobby, nawet ze służbą Bogu? Dzisiaj zostawiam cię z tą kwestią do przemyślenia: czy dostrzegasz coś, co musisz zmienić?

Pomódl się tymi słowami: Panie, chcę, byś Ty był pierwszy w moim życiu! Chcę szukać Twojej rady, Twojego prowadzenia i Twojego światła we wszystkim, co robię, i pragnę okazać Ci posłuszeństwo! Zmieniaj moje myślenie, zabieraj strach i troskę o przyszłość, a pozwól odpoczywać w Twojej obecności. Dziękuję Ci, że będziesz zaspokajał wszystkie moje potrzeby. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...