Jakiego głosu słuchasz?

4 października 2019

Bóg chciałby się z tobą kontaktować. Wiesz o tym? Przez kilka kolejnych dni chciałbym dzielić się z tobą tym, jak ważne jest, by być uważnym na Boży głos – po to, by lepiej Go poznać i w pełni odbierać Jego miłość.  

Nick Vujicic, wspaniały ewangelista i mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk i bez nóg, podczas dużego wydarzenia we Francji powiedział: „Jeśli jeszcze nigdy nie oddałeś swojego życia Jezusowi, ponieważ uważasz, że to Bóg jest odpowiedzialny za cierpienie na świecie, to zajrzyj do Biblii, gdzie opisane jest jak Adam i Ewa żyli z Bogiem. Nie było wtedy żadnego cierpienia. Nie było bólu, choroby, śmierci, niczego złego – do momentu, gdy zgrzeszyli. Nie było nawet ukąszeń komara! Ale wiesz co? Wszystko zmieniło się, kiedy przybył wąż. Szatan. Kiedy on się pojawił, wszystko zmienił”.  

Może zadajesz sobie pytanie: „Ale jeśli Bóg jest naprawdę dobry, to dlaczego na to pozwolił?”. Cóż, Bóg dał nam wolną wolę. Ty i ja możemy dokonywać wyborów. Jak powiedział Nick, Adam i Ewa słyszeli Boga i węża – i wybrali głos, którego chcieli słuchać… Podobnie jest z tobą. Słyszysz Boże Słowo, m.in. w „Cudach Każdego Dnia”, ale słyszysz również inne głosy (głos społeczeństwa, głos mediów, a czasami cichy, syczący głos węża). To od ciebie zależy, który głos (i którą drogę) wybierzesz. Bóg pozwala ci wybrać, czy chcesz wierzyć, że:
- jesteś dzieckiem Bożym,
- masz wartość w Jego oczach
- On ma dla ciebie doskonały plan,
- On chce dla ciebie tego, co najlepsze.  

Inaczej mówiąc, teraz piłka jest po twojej stronie! Do ciebie należy wybór: - którego głosu chcesz słuchać, - którą drogą chcesz iść, - jakie decyzje chcesz podejmować.  

Zachęcam cię, byś wybrał głos i drogę Pana. Pomódlmy się razem: „Panie, na początku tego tygodnia chciałbym zacząć dokonywać dobrych wyborów. Dlatego pragnę uczyć się być wrażliwym na Twój głos. Pomóż mi rozróżniać i odrzucać głosy, które nie pochodzą od Ciebie, bym mógł iść za Tym, co Ty mówisz. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...