Jedna modlitwa może zmienić wszystko!

4 października 2017

Dzisiaj, chciałbym podzielić się z tobą fragmentem z mojej pierwszej książki.  

Ponad 10 lat temu, w miarę jak liczba Internautów potrzebujących pomocy w umacnianiu swojej wiary rosła, postanowiliśmy zbudować całkiem nową stronę "Poznając Boga". Ustawiliśmy datę jej rozpoczęcia na 5 kwietnia 2005 roku. Tamtego dnia odwiedziła nas grupa Amerykanów, która spontanicznie zaczęła się modlić wokół biurka webmastera. Jeden z nich modlił się w sposób którego nigdy nie zapomnę. "Panie, modlę się by ta strona, która właśnie dzisiaj startuje, miała globalny zasięg. Modlę się by dotarła do Chin, krajów arabskich, i całego świata. Modlę się by miliony ludzi poznały Ciebie poprzez to narzędzie, które w Twoich rękach dokona wielkich rzeczy."  

Podczas tej modlitwy myślałem, "Ach, ci Amerykanie, oni to zawsze mają wielkie wizje! Ten gość modląc się nie bierze pod uwagę faktu, że nie cały świat mówi po francusku!" W tym momencie, skupiałem się tylko na przeszkodach językowych, a w najmniejszym stopniu nie uwzględniłem proroczego wymiaru jego modlitwy. Nie wyobrażałem sobie, że wiele tygodni później, założymy wersję holenderską, potem niemiecką, po której przyszła pora na chińską, a w kolejnym roku wersję arabską. Nie myślałem też, że ta strona zostanie przetłumaczona na wiele innych języków dotykając serc ludzi na całym świecie. Ale Bóg wiedział, a Duch Święty już wtedy był inspiracją modlitw tych chrześcijan!  

Jedna modlitwa może zmienić wszystko. Jedna modlitwa może nadać twojemu działaniu wymiar, który przekroczy twoją wyobraźnie. Tak, On "może uczynić o wiele więcej ponad to wszystko o co prosimy lub o czym myślimy..." (Efezjan 3;20)  

Zachęcam cię byś modlił się dzisiaj tą modlitwą... "Panie, dziękuję ci, że mnie stworzyłeś takim jakim jestem, i dziękuję ci za twoje dzieła, które przygotowałeś dla mnie. Postanawiam dzisiaj iść twoją drogą, którą dla mnie przygotowałeś, i wierzę, że Ty będziesz działał potężniej niż ja nawet potrafię sobie wyobrazić! W twoim imieniu amen.  

Dziękuję, że żyjesz,

Powrót do archiwum...