Jestem dzieckiem Twym

12 maja 2022

Jest taka piękna pieśń w wykonaniu zespołu Hillsong „Who You say I am” („Jestem tym, kim Ty mówisz, że jestem”, w polskiej wersji pod tytułem: „Nazwałeś mnie dzieckiem swym”).

Łaską swą On odkupił mnie,
w Nim wolność mam.
Kiedy więził mnie strach i grzech,
Jezus za mnie zmarł.
Kto zaufa Ci,
może wolnym być.
Jestem dzieckiem Twym,
ufam Ci.

Jeśli podejmiesz decyzję, by zaufać Bogu, przyjąć Jego życie, oddając Mu swoje, pokiereszowane, możesz nazwać się Jego dzieckiem. On przyjął cię do swojej rodziny. Podczas ostatniej Paschy Jezus, umywając nogi uczniom, powiedział: „Kto jest umyty, nie ma potrzeby myć się, chyba tylko nogi…”.
Jeśli staniesz się dzieckiem Bożym, Bóg będzie chciał kształtować twój charakter i usuwać bardzo konkretne grzechy, by upodabniać cię coraz bardziej do Jezusa.
Potrzebujesz takiego obmycia codziennie, od codziennego kurzu i brudu, który się przylepił – brudu w sercu, złych myśli, złych emocji, egoizmu, dumy, zazdrości…
Potrzebujesz Jego odświeżającego, odnawiającego dotknięcia, po to by razem z Nim ucztować, przebywać z Nim w niczym niezmąconej relacji, pełnej oddania i miłości.

Pomódlmy się razem: „Panie, mój Boże, ty zszedłeś tu na ziemię dla mnie, aż na krzyż, by mnie oczyścić i przyjąć jako swoje dziecko. Teraz też pochylasz się, by mnie odnowić, oczyścić z codziennego brudu. Przychodzę do Ciebie i proszę: obmyj, oczyść, odnów i odśwież. Potrzebuję Tego dzisiaj. Dziękuję, że zawsze mogę przyjść do Ciebie. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...