Jesteś cudem!

20 stycznia 2020

Czy wiesz, że na naszej planecie żyje 7,7 miliardów ludzi i nie ma ani jednego takiego jak ty? Tylko ty masz te oczy, ten nos, tę sylwetkę, ten śmiech, tę osobowość, która odróżnia cię od innych.  

Chciałbym, byś przyjął do siebie słowa zapisane w Biblii: „Dziękuję. Dopracowałeś mnie w każdym szczególe. Cudowne są Twoje dzieła – i moją duszę znasz dokładnie” (Psalm 139,14). Tak, Bóg jest Stwórcą w całym tego słowa znaczeniu. On jest Wszechmocny. Na dźwięk Jego głosu całe stworzenie zostaje wprawione w ruch. On zaprojektował unikalny wzorzec dla każdego z osobna.  

Od tego dnia pamiętaj, że Bóg zaplanował twoje przyjście na świat wraz z wszystkimi cechami, których czasem nie doceniasz. A jednak...
- jesteś unikalny i zostałeś stworzony w szczególnym celu;
- jesteś drogocenną perłą w Jego rękach, bezcennym skarbem;
- nie jesteś pomyłką, tylko Bożym wyborem;
- nie jesteś przypadkiem, jesteś owocem Jego miłości.  

Za każdym razem gdy masz ochotę się skrzywić, patrząc w lustro, wątpić w swoją wartość czy porównywać się z kimś innym, pamiętaj o tych prawdach i przyswój je sobie. Nie jesteś nieudacznikiem. Jesteś cudem (Psalm 139,13-18).  

Dziękuję, Karino, że podzieliłaś się z nami swoim doświadczeniem: „Cuda każdego dnia pomogły mi zrozumieć, że mam wielką wartość dla Boga. I niezależnie od tego, co widzą inni, bez względu na moje dawne zranienia, mam wartość w Bożych oczach i On kocha mnie taką, jaką jestem. Mam nadzieję na przyszłość i chcę, by Bóg działał we mnie”.  

Uwielbiajmy wspólnie Boga: „Boże, dziękuję Ci, że cudownie mnie stworzyłeś. Dziękuję ci za życie, za to ciało, które funkcjonuje dzięki Twojej łasce. Błogosławię Twoje imię, że stworzyłeś mnie niepowtarzalnym, z miłości i że moje życie jest ukryte w Twoich rękach. W imieniu Jezusa, amen”.  

Bądź błogosławiony!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...