Jesteś częścią ciała Chrystusowego!

2 lutego 2020

Być może widziałeś film Gladiator. Jeśli tak, pewnie pamiętasz motto generała Maximusa: „Trzymajmy się razem. Jesteśmy jedno”. Armia rzymska, by zdobyć przewagę, stosowała budzącą grozę strategię dzielenia i podbijania. Jezus dobrze znał tę strategię i użył za przykład: „Każde królestwo rozdarte wewnętrznymi podziałami pustoszeje. Podzielone miasta lub rodziny nie są w stanie się ostać” (Ewangelia Mateusza 12,25). Kiedy jeden członek jest chory czy niewierny, całe ciało jest osłabione. O tym przypomina nam również John Bevere w swojej książce Zabójczy kryptonit. Ty i ja jesteśmy żywą strukturą: Kościołem. Bóg jest architektem tej budowli i doskonale ją integruje! Kościół potrzebuje twojego wkładu! Bóg dał ci swoją moc i swój charakter. On również obdarował cię talentami i darami, które mają służyć innym. Kiedy Mu się oddajesz, inni wokół ciebie korzystają z twojego oddania, począwszy od twojego lokalnego kościoła, aż poza jego mury.

Chciałbym, byś przez chwilę zastanowił się nad znaczeniem swojego życia. Czy twoje życie ma wpływ na innych? Co cię powstrzymuje i jak mógłbyś mieć w tym udział? Poproś Boga, by pokazał ci twoje miejsce w ciele, które On sam z wielką miłością i cierpliwością buduje. Zachęcam cię byś od dzisiaj:
- składał siebie jako „żywą ofiarę Bogu”;
- w każdej codziennej czynności oddawał Mu chwałę;
- dążył do tego, by moc Chrystusa coraz bardziej przejawiała się w twoim życiu.

Czy chciałbyś Mu powierzyć swoje życie: pracę, rodzinę, finanse, wolny czas? Czy chciałbyś chwalić Boga przez wszystkie dni swojego życia, a nie tylko w niedzielne poranki?
Bóg potrzebuje ciebie, byś reprezentował Go tutaj, na ziemi!
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...