Jesteś Jego rękami

23 kwietnia 2022

Pewnego dnia parafianie w niewielkim miasteczku zobaczyli, że wyrzeźbiona przez znanego artystę postać Jezusa została brutalnie zdewastowana przez wandali. Fachowcy naprawili większą część pomnika – jedynie ręce były tak rozbite, że nie udało się ich odrestaurować. Zdecydowano, że zamiast prosić rzeźbiarza o dorobienie rąk posągowi, pozostawią go w takiej postaci, podpisując następująco: „Jesteś Jego rękami”.

Jak myślisz, czym powinien wyróżniać się chrześcijanin?
Czym ty, jako Jego uczeń, Jego dziecko, odróżniasz się od innych? Przez wieki to właśnie chrześcijanie odznaczali się współczuciem, często z narażeniem własnego życia, jak choćby w czasach szalejącej zarazy, kiedy nieśli pomoc wszystkim potrzebującym, narażając własne życie.
Jesteśmy teraz świadkami wspaniałego zrywu społecznego w odpowiedzi na brutalność niesprawiedliwej wojny. Tak wiele ludzi zareagowało sercem niosąc pomoc potrzebującym. Jestem przekonana, że i ty, dołączyłeś:)
Jako Boże dziecko, masz też do zaoferowania znacznie więcej niż tylko zaspokojenie fizycznych potrzeb osób, którym pomagasz. Możesz nieść prawdziwą pociechę zrozpaczonym, żywą nadzieję, która nie zawodzi, wskazując na Tego, który jest Księciem Pokoju niezależnie od sytuacji.

Czy chcesz być takim przedłużonym ramieniem Jezusa? Przytulić, pocieszyć, wesprzeć dobrym słowem, jeśli trzeba również finansowo, okazać zrozumienie, wysłuchać, ugotować ciepły posiłek dla chorego, odwiedzić samotnego? A przy okazji podzielić się swoim doświadczeniem życia z Bogiem, tym co dla ciebie uczynił?

Widzisz wokół siebie kogoś, o kogo Chrystus chciałby się zatroszczyć?
Bądź dla niego dzisiaj Bożą odpowiedzią!  

Dziękuję, że jesteś!

Powrót do archiwum...