Jesteś kimś wyjątkowym

24 maja 2022

Może żaden z ciebie wielki artysta malarz czy znawca sztuki, i bywa, że przyglądając się jakiemuś dziełu, nie rozumiesz, co autor miał na myśli, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę współczesną. Z pewnością potrafisz jednak dostrzec wyjątkowe elementy, które stanowią o wartości obrazu. Oryginalne dzieło jest efektem twórczej pracy malarza. Powstało. Jest. Kolejny obraz będzie już inny.

Podobnie jest z tobą. Stworzono cię – Bóg, twój Stwórca zaprojektował cię, wymyślił od początku do końca. Jesteś efektem Jego twórczego działania. Jego pełnego zaangażowania. Jego wysiłku, Jego miłości i pasji. Oryginalny i wyjątkowy. Nie ma drugiego takiego samego! Jesteś wystarczający dla Niego. Bóg uczynił cię na swój obraz, dla swojego celu. Nie pomylił się. Dlaczego istniejesz?

Posłuchaj, co Bóg powiedział: „Wszystkich, którzy są nazwani moim imieniem i których ku swojej chwale stworzyłem, których ukształtowałem i uczyniłem” (Iz 43,7).
Bóg stworzył cię dla swojej chwały. Każdego dnia oczekuje, że będziesz swoim życiem przynosił Mu radość, dziękczynienie i uwielbienie.
Pomyśl dzisiaj o kilku cechach, które sprawiają, że ono jest wyjątkowe…

Podziękuj Bogu dzisiaj za to, że tak pięknie cię stworzył, że zatroszczył się o każdy detal, że zaplanował także zadania dla ciebie do wykonania, że zna cię i doskonale rozumie. Że cię nie zostawił, ale jest przy tobie.
Możesz dziękować słowami Psalmu 139:
„Panie, zbadałeś mnie i znasz (…) rozumiesz myśl moją z daleka (…)
Ogarniasz mnie z tyłu i z przodu i kładziesz na mnie rękę swoją.
Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś, cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie. Oczy twoje widziały czyny moje, w księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, gdy jeszcze żadnego z nich nie było. Jak niezgłębione są dla mnie myśli twe, Boże”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...