Jesteś niepowtarzalny

15 października 2019

Bóg jest niezwykłym artystą, który z miłością i pasją ukształtował nasz świat. Najwyższe góry, najgłębsze oceany, galaktyki i gwiazdy są Jego stworzeniem. Bóg tworzy arcydzieła, a wszystko co czyni jest dobre. Czy wiesz, że jednym z Jego imion jest Jahwe Osenu, Pan Nasz Stworzyciel? Czytamy o tym w Psalmie 95, wierszu 6: „Podejdźcie! Pokłońmy się, oddajmy Mu hołd! Uklęknijmy przed Panem, naszym Stwórcą”. On jest Twoim Stworzycielem, a ty jesteś jednym z Jego dzieł, unikalną osobą, niepodobną do nikogo innego. W księdze Izajasza 43,7 czytamy: „Przyprowadź wszystkich, którzy nazwani są moim imieniem i których stworzyłem dla swojej chwały, których ukształtowałem - owszem, są moim dziełem”. Ten sam, ale spersonalizowany werset: „Przyprowadź który nazwany jest moim imieniem i którego stworzyłem dla swojej chwały, którego ukształtowałem - owszem, jest moim dziełem”.

Bóg uważnie dobierał cechy, którymi jesteś obdarzony, począwszy od koloru twoich oczu do twojej osobowości. On zaprojektował cię, ukształtował cię. Pośród ponad 7 miliardów ludzi żyjących na tej ziemi, takich jak ty nie ma ani jednego:
- Jesteś wyjątkowy i zostałeś stworzony w szczególnym celu,
- Bóg chciał ciebie, wyobraził sobie ciebie i stworzył cię z miłością,
- Jesteś cenną perłą w Jego rękach, bezcennym skarbem!
Śpiewa o tym zespół "for King & Country"
- Nie jesteś pomyłką. Jesteś tu bo tak Bóg chciał,
- Nie jesteś dziełem przypadku... jesteś dziełem Jego miłości.

Uchwyć się tej prawdy, że Bóg zaplanował cię w najdrobniejszych szczegółach, precyzyjnie i z miłością, nawet jeśli patrząc w lustro zauważasz coś co cię martwi. On widzi cię pięknym, wspaniałym, ponieważ patrzy na ciebie z miłością i życzliwością. Jesteś cudem, unikalnym stworzeniem, drogim sercu Niebiańskiego Ojca.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...