Jesteś stworzony, by marzyć,

7 czerwca 2021

W tym tygodniu rozpoczniemy cykl rozważań pt. „Boże marzenie dla twojego życia”. Zapraszam cię, byś razem ze mną odkrywał, czego Bóg pragnie dla ciebie.

Często ci to powtarzam, ale myślę, że nigdy dosyć: jesteś wyjątkowy! Jesteś niepowtarzalnym stworzeniem, zrodzonym w Bożym sercu i Jego wyobraźni, ukształtowanym Jego rękoma, wypełnionym Jego oddechem. On naprawdę stworzył cię na swój obraz. Oto, co mówi Biblia: „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz. Stworzył go na obraz Boga – stworzył ich jako mężczyznę i kobietę” (Księga Rodzaju 1,27). Czy wiesz, że jesteś stworzony, by mieć marzenia? I nie mówię tu o snach, jakie masz w nocy, ale o marzeniach dla twojego życia! Odziedziczyłeś tę cechę od swojego Stwórcy. Słownik określa „marzenie” jako:
• pragnienie czegoś,
• fantazjowanie o czymś, chęć osiągnięcia czegoś w przyszłości,
• aspiracje bądź plany.

Boże serce jest pełne marzeń i planów dla ciebie! A twoje serce może przyjąć Boże zamysły! Bóg może zasiać innowacyjne pomysły na glebie twojego serca, by zmieniać ten świat, przeobrażać mentalność i postawy, budować swoje królestwo na ziemi.
Nie jesteś tu bez przyczyny. Jesteś częścią Bożego planu. Rozwiązanie, pomysł, modlitwa… – jest coś w tobie, czego inni potrzebują. Możliwe, że będziesz miał nadzwyczajny pomysł, dzięki któremu tysiące czy nawet miliony ludzi będzie pobłogosławionych. A wszystko to zaczyna się od marzenia.
Bardzo cię cenię, przyjacielu i modlę się, byś mógł coraz lepiej rozumieć Boże plany względem ciebie.
Do jutra!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...