Jesteś stworzony na Boży obraz… podobnie jak inni!

14 sierpnia 2018

W Księdze Rodzaju 1,26, czytamy że człowiek został stworzony "na obraz Boga". Zadaj sobie pytanie: skoro mój sąsiad, podobnie jak ja, został stworzony na Boży obraz, to jak mógłbym go nie kochać? Tak naprawdę, to czy mogę w ogóle mówić, że kocham Boga jeśli nie kocham swojego sąsiada? (zobacz w Biblii, 1 list Jana 4,20)  

Jezus stał się człowiekiem by być jak ludzie, do których przyszedł. Żył na naszej planecie, chodził po naszej ziemi. Doświadczał pokus. Nawiązywał otwarte i serdeczne relacje z ludźmi, którzy go otaczali. Dostrzegał ich słabości i porażki, a mimo to kochał ich...aż po śmierć.  

Jezus jest wzorem najwyższym! Postaw Go sobie jako przykład...nawet kiedy czyjaś postawa doprowadza cię do wściekłości, kochaj! To właśnie zrobił Jezus dla ciebie i dla mnie!  

Przyjacielu, jeśli widzisz kogoś, kto po prostu jest nieuprzejmy lub ciągle narzeka, wrzeszczące dziecko w parku... pamiętaj, że i oni są stworzeni na obraz Boga. Szanuj ich, ceń i kochaj. Wiedz, że myślę o tobie i modlę się o ciebie. Jesteś kochany!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...