Jesteś w Jezusie Chrystusie!

21 czerwca 2018

Wyobraź sobie... lecisz małym, prywatnym samolotem, aż nagle turbulencje stają się coraz silniejsze. Pilot nakazuje założenie spadochronu ponieważ w każdej chwili możesz otrzymać polecenie by wyskoczyć z samolotu! Dochodzi do tego najgorszego ... na pokładzie pojawia się ogień, ty skaczesz, spadochron się otwiera i lądujesz bezpiecznie na ziemi. Jednak nie wszyscy potraktowali polecenie pilota poważnie, i nie założyli swoich spadochronów na czas ... i zginęli.  

"Wy natomiast dzięki Niemu jesteście w Chrystusie Jezusie..." (1 Koryntian 1,30)  

Greckie słowo " w" użyte w oryginale oznaczało "wewnątrz, od środka". Kiedy zaufałeś Panu Jezusowi Chrystusowi, stałeś się jedno z Nim, jak ktoś mocno przywiązany do spadochronu.  

Ponieważ Bóg patrzy na nas przez Jezusa Chrystusa, dlatego tak ważnym jest by być w Nim ukrytym, zespolonym z Nim. Zaufaj Panu Jezusowi, tak jak zaufałbyś spadochronowi w czasie skoku z samolotu. Nawet jeśli nie czujesz tego, przyjmij wiarą, że "jesteś w Jezusie Chrystusie".  

Być w Chrystusie oznacza, że uczestniczysz we wszystkim co On uczynił i wszystkim kim On jest. A to oznacza, że jako wierzący, zajmujesz nową 'pozycję' w Bożych oczach, ponieważ jesteś w Jego Synu, Bóg daje ci życie i to życie wieczne.  

P.S. Inspiracją do napisania tego tekstu była książka Dawida Nolenta, dyrektora TopChretien, "Zdumiony Bożą Miłością" (Émerveillé par l'amour de Dieu).  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...