Jesteś wspaniałą osobą!

18 stycznia 2020

Czy dostrzegasz różnicę pomiędzy dwoma biedronkami? Prawdopodobnie nie, a jednak każda z nich jest inna. Różnią się kolorem, rozmiarem, liczbą kropek na skrzydełkach. Każda z nich ma szczególne cechy. Każda z nich ma swoje piękno. Każda posiada jakiś mały szczegół, który czyni ją wyjątkową, a którego my, ludzie, może nie zauważamy na pierwszy rzut oka... Dlaczego? Ponieważ to nie my stworzyliśmy te małe żyjątka. To Bóg, który wszystko uczynił, który stworzył wszystko przez swoje Słowo. Także ciebie!

„Ty sprawiłeś, że myślę i czuję, utkałeś mnie w łonie mej matki” (Psalm 139,13) .

Jesteś trochę podobny do biedronki! Ci, którzy cię nie znają, z początku mogą nie wiedzieć, co czyni cię takim szczególnym. Może nawet ty nie zwracasz na to uwagi. A jednak Bóg uważnie wybrał kolorystykę, twoje rysy twarzy, wzrost itp... i zdecydowanie się nie pomylił.
Może zapomniałeś o tym i masz problem z akceptacją swojego fizycznego wyglądu. Może wolałbyś być kilka centymetrów wyższy, bardziej muskularny, mieć węższy nos, czy mniej kręte włosy! Albo... odwrotnie!
Niezależnie czy podoba ci się to, co widzisz w lustrze, czy nie, jesteś Bożym arcydziełem! Jesteś Jego stworzeniem i On nigdy, przenigdy nie będzie żałował, że cię stworzył. Przyjmij i uwierz w tę prawdę.
Nie pozwól się zdołować kłamstwom wroga, który znajduje przyjemność w pastwieniu się nad tobą, wmawiając ci, że jesteś bezwartościowy, że świat byłby lepszy bez ciebie.
To kłamstwo!
Pomódl się razem ze mną: „Panie, dziękuję Ci, że tak cudownie utkałeś mnie w łonie mojej matki. Widzisz, że czasami mam problem, by akceptować siebie takim, jakim jestem. Od dzisiaj chcę kochać i patrzeć na siebie Twoimi oczyma! W imieniu Jezusa, amen”.
Życzę ci pięknego dnia.
 

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...