Jesteś zaproszony do stołu Króla!

7 stycznia 2020

Wątpisz czasami w Bożą miłość i Jego obecność, kiedy spotykają cię trudne doświadczenia? A jednak Biblia zapewnia: „Przeznaczył nas, abyśmy przez Jezusa Chrystusa stali się Jego dziećmi, zgodnie z życzeniem jego woli, dla tym większej chwały Jego łaski, którą obdarzył nas w Ukochanym” (List do Efezjan 1,5-6).  

Jeden z czytelników napisał: „Przechodziłem przez duchowe problemy. Czułem się bardzo samotny i daleko od Boga, żyłem w poczuciu winy. Pewnego ranka przeczytałem w „Cudach każdego dnia”, że w Bożych oczach jestem ważny i cenny, że On mnie kocha takim jakim jestem i chce dla mnie tego, co najlepsze. Zrozumiałem, że muszę Mu całkowicie zaufać i żyć wiarą każdego dnia”.  

Jestem przekonany, że podobnie jak Yves, wszystkie dzieci Boże bez wyjątku, doświadczają niepokoju, rozdarcia i wątpliwości. Bóg chce zakotwiczyć głęboką prawdę w twoim sercu, by w obliczu trudności twoja wiara się nie zachwiała.
Dzisiaj jest dobry czas, by upewnić się, co do swojej tożsamości w Nim. On cię adoptował z miłości, a kosztowało Go to Jego własne życie! Wypowiedz więc z wiarą:
- jestem synem/córką Boga (2 List do Koryntian 6,18);
- jestem dziedzicem Tego, który wszystko trzyma w swoim ręku i siedzi na odwiecznym tronie (List do Rzymian 8,17);
- jestem uczestnikiem jego Boskiej natury (2 List Piotra 1,4).
 

On cię stworzył, wybrał i adoptował. To oczywiste, ale warto to powtarzać. Dzieci Króla jadają przy stole... Króla. Innymi słowy, mają dostęp do najlepszych potraw, najwspanialszych dań, niezwykłych smaków i aromatów.  

Ponieważ jesteś Jego dzieckiem, masz przywilej przystępowania do Jego tronu, Jego stołu, Jego serca. Masz przywilej spędzania czasu w towarzystwie Króla Królów każdego dnia i nie ma nic wspanialszego ani bardziej wyjątkowego. W Bogu znajdziesz doskonałą miłość i ponadnaturalny pokój, ponieważ jesteś Jego dzieckiem.  

Przyjdź, zbliż się do Ojca. Skosztuj i zobacz, jak On jest dobry! Podejdź bliżej. Poczuj Jego zapach, usłysz bicie Jego serca. Stół jest nakryty, a On czeka tylko na ciebie. Przychodź do Jego stołu tak często, jak tego potrzebujesz. Bóg jest zawsze gotowy, by cię powitać swoimi najlepszymi daniami.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...