Jesteś zwycięzcą!

13 sierpnia 2018

Czujesz się czasem przytłoczony listą czekających cię zadań i obowiązków? Dzieci, praca zawodowa, samochód, który trzeba odstawić do warsztatu... masz wrażenie, że to wszystko przerasta twoje możliwości?  

Lista przykładów może być całkiem długa...jednak naszym celem dzisiaj nie jest skupianie się na problemach, ale na rzeczywistej mocy Bożego Słowa, który powiedział, "Lecz mimo tego wszystkiego odnosimy wyraźne zwycięstwo - dzięki Temu, który nas ukochał". (Rzymian 8,37)  

Przyjrzyjmy się temu wersetowi dokładniej...
- "Lecz mimo tego wszystkiego..." Niezależnie jakie byłby okoliczności, jesteś zwycięzcą. Jakakolwiek byłaby sytuacja czy problem przed tobą, nic nie jest większe od zwycięstwa, jakie odniósł Jezus!
- "odnosimy wyraźne zwycięstwo..." Biblia mówi: nie musisz walczyć by zostać zwycięzcą... już nim jesteś! To część twojej tożsamości w Chrystusie. Jesteś zwycięzcą, dzięki Temu, który cię ukochał.
- "dzięki Temu, który nas ukochał". Innymi słowy, dzięki Jezusowi! I to dzięki Jego zwycięstwu, Jego mocy, i Jego autorytetowi ty też możesz odnosić zwycięstwa.  

Bóg nigdy nie przestał być Bogiem, a Jego Słowo jest nadal dzisiaj prawdziwe. Zaufaj Mu i skoncentruj się na Jego obietnicach. On jest wierny. Nigdy w to nie wątp... On da ci zwycięstwo i będzie z tobą na każdym kroku!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...